Velká samota (1959)

Filmu dost uškodilo to, že režisér Helge byl donucen přetočit jeho závěr, což ho nikdy nepřestalo mrzet a sám ho pak v rámci své tvorby označil jako paskvil.

Slečna od vody (1959)

Film zajímavý jenom tím, že ho tehdejší ministr školství a kultury Kahuda označil jako "urážku dělnické třídy" jenom proto, že hlavní hrdinka se jde v pracovní době koupat k řece.

Zde jsou lvi (1958)

Jako každý dobrý film z té doby (a že jich moc v 50. letech u nás natočeno nebylo) vyřazen z distribuce a režisér Krška pak už pro jistotu přestal takové realistické filmy točit.

Spartakus (2010) (seriál)

metroseriál

Robin Hood (2010)

Robin Hood v tílku! To tu ještě nebylo!

Hvězda jede na jih (1958)

Tak tuhle kravinu na 6 roků zakázali jenom proto, že v ní hráli jugoslávští herci, odehrávala se v Jugoslávii, bylo v ní slyšet jazz a chyběla politika. Krásný Tonda o filmu prohlásil, že je to kosmopolitní produkt revizionistických vlivů (ha!), spoluautor scénáře Škutina o Tondovi zase, že je vůl, a šel na 10 měsíců sedět.

Tři přání (1958)

Velmi zábavné podobenství, které se vysmívalo socialistické pseudomorálce. Že bylo pravdivé, dokazují následky pro film i jeho tvůrce: zákaz promítání, vymazání z barrandovské evidence, zrušení tvůrčí skupiny, která ho měla na svědomí, a tříletý pracovní distanc režisérů.

Únos (1952)

Ve filmu se uvědomělí soudruzi nedají zlákat k emigraci a slavně se vrátí do socialistické vlasti. Ve skutečnosti je doma pozavírali, protože jim nikdo nevěřil, že se z nich nestali špioni.

Banda na výletě (1995)

Málokdy se mi stane, že se řehtám nahlas jako u tohohle filmu.