Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Volné pokračování druhého dílu a s prvním má společného to, co tam bylo navíc. Mě osobně se líbila atmosféra prvního a druhým dílem se vše přehouplo spíše do akčního thrilleru. Trojka byla i tak napínavá se skvělou dohrou a zaslouží si čtyři hvězdy. Jen mě mrzí, že nepokračovali v tajemném duchu jedničky.

Oddělené světy (2008)

Názory svědků Jehovových, nám normálním lidem nejdou na rozum. Neuvěřitelný ale tak to prostě je. Myslím, že mi tam nic nechybělo, žádné zbytečné odbočovaní od daného tématu ani jeho rozvíjení do šířky. Takže přímočarý silný příběh, sympatická herečka, rozumné rozhodnutí na konci.

Je to i můj život (2009)

Opravdově a dojemně ukázán život lidí s rakovinou (Kate a Taylor), jejich poslední dny života a jejich radosti i bolesti a myslím, že toto by jako námět na film úplně stačilo. K tomu výborné herecké výkony, velmi emotivní příběh a zasloužil by si plný počet hvězd, ale několik vad měl, se kterýma jsem se musel smířit hned na začátku. Jak může někdo vymyslet, že si rodiče pořídí dítě na náhradní díly a následně obětovat zdravou dceru pro tu nemocnou. To je šílený, ale lidi jsou různí. Tak mě nezbývalo nic jiného než to skousnout. Hysterická sobecká matka mě chvílemi lezla krkem, ještě že ostatní členi rodiny byly rozumný.

Synecdoche, New York (2008)

Příliš velká vize, napsat hru o celém životě a všech osobách s ním spojených. Co nám chtěl Charlie Kaufman tímto depresivním ale tak reálným filmem říct? Složitý na pochopení a určitě se musím brzy podívat ještě minimálně jednou, aby mi to bylo o něco jasnější. Snad chtěl, aby se každý zamyslel nad strastmi svého života, nebo že život je velká divadelní hra, to si asi každý musí vyložit po svém.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Stejně slabý jako jednička. Dvě režisérský ucha Strause und Strause s hodně málo filmařskýma zkušenostma, takže co očekávat. Ale jo, trochu akce tam bylo, ale kde je ten slibovaný adrenalin a napětí, jež bere dech? Doufám, že už žádný díl nebude.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Zas další marný pokus postavit proti sobě dvě všemi známé filmové potvory (Freddy vs. Jason) . Nevím co si od toho Anderson sliboval ale měl raději zůstat u Residenta. Naprosto stupidní příběh a jediný co se dá hodnotit pozitivně byli dvě nádherný monstra spolu v jednom filmu a "trochu" akce.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Trilogií to mělo skončit a byla by to jedna z nejsilnějších filmařských lahůdek. U mě se znovu potvrdilo, že francouzi moc dobrý filmy neumí (jsou vyjímky). A i když se některé scény tvářili, že by se mohli vyrovnat předchozím dílů, stejně tam chyběla ta pravá "vetřelčí" atmosféra. A ten konec, s tím zku*veným a směšným mutantem, stáhl vše ke dnu a nepomohla ani úžasná Sigourney Weaverová.

Vetřelec ³ (1992)

O něco slabší ale pořád si zanechal své osobité kouzlo. Výborná kamera!

Vetřelci (1986)

Více potvor, více akce na úkor temnější atmosféře. Ale stejně díky adrenalinové akci mám dvojku raději.

Vetřelec (1979)

Už jen ta vynikající atmosféra si zaslouží plnej počet hvězdiček.