Smrt stopařek (1979)

Za mě velmi slušná detektivka, která musela minimálně v naší zemi, ovlivnit stopování na dlouhá léta dopředu. V době natáčení jsem ještě nebyl na světě, ale pamatuju si, že ještě jako kluk a pubescent(tedy 80a90tá léta), jsem párkrát viděl lidi stopovat, ale ženský minimálně. Později to v našich končinách vymizelo úplně, ale na to už asi neměl vliv tento film, nýbrž fakt, že dneska má auto a řidičák skoro každej. Vlaky nebo autobusy už dneska jezdí každou hodinu a důvěra mezi lidmi se taky vytratila. Každopádně v té době a po tomhle filmu, bych nestopoval ani jako chlap. Takže pokud měl snímek druhotně varovat lidi před stopováním, tak se jim to povedlo. Výborný Charvát, dabing Tomáše Holého, hudba a závěrečná scéna na benzínce. 80%

Nezlomný (2014)

Angelina mě nikdy jako herečka nijak zvlášť nepřesvědčila, ovšem tento film v podání její režie, to už je jiná písnička. Film je neskutečně poutavej a vůbec jsem se nenudil. Jen mohlo být méně stopáže na člunu a více v zajateckém táboře, protože teprve tam dostal film slušné grády. Vynikající výkon hlavního protagonisty a japonského krutovládce v táboře. Každopádně Jacka O´Connella jsem ještě nikde neviděl, ale má našlápnuto na lepší snímky. Za mě velmi slušných 80%

Nikdy to nevzdávej (2008)

Film má na tak jednoduchou zápletku opravdu poutavý děj a není tam žádná nudná pasáž. Docela mě překvapil výkon Seana Farise, kterého jsem doteď nikde neviděl. Cam Gigandet je trošku něco jinýho, ten mi zatim neseděl nikde. S Amber Heard taky první film a musím říct, že je fakt hooooodně sexy. Já se bavil 80%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

První díl legendy od Petera Jacksona, profíka na dobrodružné fantasy filmy a režiséra, který má asi hodně rád svůj rodný Nový Zéland, protože mě nenapadá člověk od filmu, který tam natáčel častěji. Mám dokonce dojem, že tam snad točil všechny své filmy. Každopádně nemá smysl se nějak sálodlouze rozepisovat. Krásné exteriéry, krásný příběh a několik velmi výrazných hereckých výkonů. Pozitivně takřka o všech, dokonce i Orlando Blooma, kterýho moc nemusím či Seana Astina, který velmi překvapil. Naopak negativně, paradoxně hlavní hrdina. Elijah Wood je dle mého ten největší neherec, jakýho jsem kdy v hlavní roli viděl. Pár let po úspěchu této trilogie, se ještě vezl na vlně slávy a k něčemu slušnému se namotal, ale v posledních letech už to má spíše sestupnou tendenci. Vlastně mě to ani nepřekvapuje, herectví jsem mu neuvěřil. Tak či onak 80%, trilogie Hobit má větší grády.

Dr. No (1962)

První počin Conneryho jako Bonda. Není to ideální, ale splňuje to očekávání. Prostě špionážní snímek, který napětím asi každého uspí, ale máme tu krásné ženy, dobrého záporáka, úžasné exteriéry kolem karibiku a hlavně charizmatického Conneryho. A ta šibalská hudba :-) 80%

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

S čistým svědomím musím konstatovat, že jsem se náramně bavil. Na U.N.C.L.A. jsem se chtěl podívat hned po úspěchu muže z oceli a komerční televize to vyřešila za mě. Něco mezi špionáží, groteskou či komedií a některý ty gagy stojí opravdu za to. Hlavně scéna s elektrikou. Rivalita hlavních protagonistů je taky skvělá. Cavill hrozně vyrostl a pokud ho nesežere Holywood, fet nebo prášky, má před sebou ještě hodně skvělých filmů. Totéž platí o Hammerovi, kterej od Facebooku taky herecky vyspěl. O krásné ženy nouze taky není . Kolem 70% je málo, za mě devadesátka.

To (2017)

Rozhodně filmařsky kvalitnější, což u remaku nebejvá zvykem. Můj oblíbenej Tim Curry a verze z roku 1990, bohužel na toto nestačí. Volba švédského herce, který má ty oči takové rozhašené, byla opravdu trefa do černého. Tomu říkám bejt slizoun a hlavně díky němu a lepšímu zpracování, je tento remake lepší. Nicméně i tak musím konstatovat, že to je relativně blbost. Úvodní scéna s lodičkou a kanálem je famózní. Běhal mi mráz po zádech a hodně se těšil, co bude dál. Ale ono to šlo z kopce. Vlasy z umyvadla, stříkající krev, kterou dospěláci nevidí, různé vidiny. Prostě fantasmagorie a jediné, co stojí za zmínku, je právě To...jeho vizáž, pohyby apod., jinak to nestojí za nic a jako horor mi to ani nepřišlo. I tak slušných 60%

To (1990) (TV film)

Měl jsem možnost v rozmezí několika dní shlédnout tohle, i remake z roku 2017 a musím říct, že remake byl víc strašidelnej. Tim Curry je skvělý herec vedlejších rolí, ale zde je dost zásadně vidět TV produkce. Velmi chabé efekty a málo strachu. Ten Intersonic dabing, byl taky otřesnej. Možná v roce 1990 ok, dneska spíš k smíchu a filmařské kvality tam moc nenajdeme. 40%

Mejdan v Las Vegas (2008)

Vcelku slušná komedie s vyhaslou hvězdičkou, jejíž pevné pozadí oko pohladí a Kutcherem, kterýho nemám vůbec, ale vůbec rád. Ale...oběma to sedlo, já se bavil a to je základ komedie. Slušných 60%

Manžel na zkoušku (2018)

Jako opravdu? 80tková komedie Přes palubu, jak přes kopírák a to doslova. Pád z lodi, podobné situace, místo zapomenutých narozenin, zapomenuté výročí a v neposlední řadě otázka nejmladší, jestli táta odejde. Jediné, co choré mozky tvůrců této frašky změnili, že jsou 3 dcery a amnézií trpí chlap. Nicméně Přes palubu, je minimálně o dva levely vejš. Hawn a Russell jsou ve svých rolích daleko přesvědčivější a je to opravdu zábavné. Anna Faris zoufalá herečka ze zoufalých komedií pro pubescenty, to taky zrovna nepodržela. Od odpadu to zachránila krásná Longoria a Derbez. 20%