M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Jiný film takto přetékající patosem bych asi odsoudil jako odpad, ale MASH je něco jiného... Není to ani tak o loučení s geniálním seriálem, ale herci se tímto filmem loučili i mezi sebou a na výsledku to je vidět. Jedno z nejdojemnějších televizních děl, které snad pokaždé ořvu jako želva...

M*A*S*H - Co bylo potom (1983) (seriál)

Můj vztah k seriálu M*A*S*H je asi zřejmý, takže je asi i zřejmé to, že tento počin si moje sympatie moc nezískal. Jamie Farr, Harry Morgan a William Christopher jsou určitě bombarďáci, ale tenhle seriál byl slabý jak několikrát převařený čajíček. Spíš mi z toho bylo smutno a trapně.

Dr. House (2004) (seriál)

Nemít američani britského herce Hugha Laurieho, asi by jen těžko vytvořili něco tak skvělého jako je House M.D. Role mu sedne jak prdelka na hrnec a on si ji doslova labužnicky užívá.

Jsi můj život (2006) (seriál) odpad!

K tomuto "dílu" jsem se přimotal náhodou a nestačil jsem žasnout, jaké hrůzy je možné vytvořit. Nesmyslný seriál, stupidní postavy (snad jen Kike připomínající obskurní parodii na Quentina Tarantina stojí za pozornost) a naprosto zoufalý děj. Navíc český dabing jdoucí často naprosto proti temperamentní gestikulaci herců vytváří z tohoto počinu něco otřesného. Fujjj

Cesta domů (1999)

Čang I-Mou je génius každým coulem! Cesta domů je jeden z mála filmů, který diváka hladí a nechá ho zapomenout na trápení všedního dne. Zhmotněná (ale zároveň neuchopitelná a nepopsatelná) krása!

Nikdo nesmí chybět (1999)

Naprosto odzbrojující film s veleprostým příběhem a úžasnými (ne)hereckými výkony...

Queen v Budapešti (1987) (koncert)

Na tomto koncertu lituju snad jedné jediné věci - škoda že mi v roce 1986 nebylo víc a nemohl jsem zajet do Maďarska... Vidět Queen s Freddiem se mi tak už nikdy nepoštěstí a to, co vystoupilo v Praze je už skutečně jen torzo... P.S. Že šlo skutečně o kinofilm se můžete přesvědčit mj. zde: http://obchod.kinosvetozor.cz/images/6159i.jpg

Mizerové (1995)

Původně mělo jít o průměrnou komedii napsanou pro Jona Lovitze a Dana Carveye. Pak se do věci vložili pánové Don Simpson a Jerry Bruckheimer a světlo světa spatřili Mizerové tak, jak je dnes známe. Pro svět filmu tak byl naštěstí objeven Will Smith, již ne tak naštěstí martin Lawrence a (to nechám na vás) Michael Bay. Náklady: 19 milionů $ Tržby USA: 65 807 024 $ Tržby zámoří: 75 600 000 $ Tržby celkem: 141 407 024 $ Počet kin: 2132 Rating: R