Jedna mezi oči (2012)

Výborný film, Sylvester hláškuje, všem nakopává prdele a ukazuje svoje svalnaté tělo. Ani o výbuchy nebyla nouze, Momoa je výborný záporák, děj je také vcelku dobrý a originální. Souhra mezi Stallonem a Kangem také není tam tak špatná, jak tu u některým bylo zmíněno. Sem tam se objevují nějaká křečovitá místa, ale ve většině případů všechno klape. Příběh má spád, dobré tempo a vcelku žádná hluchá místa. Nejhorší věcí jsou ale velice špatně sestříhané akce. Jde sotva rozeznat kdo koho mlátí a není z toho moc dobrý požitek. Na druhou stranu to opravdu není vůbec špatný akční film a stojí za to se na něj podívat. Stallone to opět velice dobře zvládnul.

Bastardi 3 (2012)

Zklamání, většinu filmu jsem se nudil. Zaujal mě asi začátek, protože tam bylo něco nového, zasmál jsem se asi 2x v průměhu filmu a konec mě šokoval. Jinak bída, hudba byla špatná, byly tam nesmyslné scény, vůbec se mi nelíbilyty Majerovi vzpomínky a především mi připadalo nezáživné Majerovo utíkání. Nebylo na tom nic zajímavého, bylo nudné, zbytečně se to natahovalo. Myslím si, že by vůbec filmu neškodilo zkrátit ho na takových 60-70 minut. Naopak mě velmi potěšilo, že pan Magnusek se polepšil s kamerou a zvýšila se celá kvalita snímku, také bylo pozitivní to herecké obsazení. Celkový pocit z filmu bylo zklamání, až na ten konec a ten vystihuje právě jen ta jedna hvězdička. Na druhou stranu je ale nutno prosadit i jistý obdiv pana Magnuska, že dokázal sehnat tolik peněz na to, aby do filmu nacpal tolik známých herců, zlepšil kvalitu filmu a dokázal jako nevystudovaný herec ani režísér vůbec stvořit takový film.

Madagaskar 3 (2012)

Bylo to úplně jiné než předchozí díly, ale bylo to dobré, barevné, vtipné a pěkné. Celkový dojem jsem z toho měl asi jako z dvojky, která se mi také líbila a nebál jsem se jí dát 4 hvězdičky. Tento díl byl úplně jiný, ale výsledný dojem byl stejný, stejně dobrý. Trochu jsem se obával, co se známými hrdiny cirkus udělá, ale v průběhu filmu jsem zjistil, že cirkus byla správná volba. Nelíbilo se mi ale, že s přínosem nových postav zanikly ty staré a dokonce to byli i hlavní hrdinové z předchozích dílů (Glorie, Malman, Mort a Moris), ale jinak to byl pěkný oddychový animák.

Ochránce (2012)

Docela zklamání, Jason Statham a jeho filmy se mi začínají zajídat. Je to nejspíš tím, že všechny jsou na jedno brdo. Teď to tady trochu oživil tou čínskou holkou, ale zase jsem se začal strácet v nepřátelích bylo až moc a akce byla dost přehnaná, aby Statham vymlátil všechny gangy v New Yorku včetně policie sám, to mi příjde už trochu moc, Krom toho děj sám o sobě byl taky docela slabý. Jasona Stathama mám rád, ale jestli půjde pořád takovým směrem jako byl Safe, myslím, že se nikam nedostane. Snad ji to spraví připravovaným Parkerem.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Jedna hvězdička za příjemnou hudbu a druhá za to jak se všechny hvězdy z prvního dílu znovu sešly a natočily pokračování. Jinak je to utahané, nudné a neviděl jsem v tom žádný děj, kromě toho, že se všichni sešli. Docela zklamání.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Příjemná podívaná, více akce, více jmen, více násilí, více výbuchů, lepší zloduši, to vše a mnohem víc se skrývá pod jménem Expendables 2. Příběh plynule ubíhá, nudných momentů je tam opravdu minimum. Je tam o hodně víc skvělých hlášek, především od Arnieho a Dolpha. Van Damme je skvělý zloduch, výborně se to na něj hodí a skvěle to zahrál. Jediný, kdo mi tak sem tam chyběl byl Jet Li, který měl měl jen málo prostoru na začátku. Jinak skvělý film, lepší než jednička. Doufám, že bude trojka.

Temný rytíř povstal (2012)

Po shlédnutí TDKR v kině jsem byl doslova připoutaný k sedačce a nemohl jsem se ani podnout, zkrátka a dobře, byl to dokonalý film. Bylo to úplně něco jiného než TDK, těžce se to s ním srovnává,ale do dvou třetin filmu bych řekl, že vedl TDK, ale ten konec byl prostě legendární, úžasný a dokonalý. Možná mě trošku zklamal poslední boj Banea s Batmanem, ale to byla snad jen jedna drobnost. Velice mě překvapila Selina Kyle, která jako kočičí žena, měla svou postavu úplně jinak ztvárněnou, než jsme mohli čekat, ale byla skvělá. Každopádně to bylo dokonalé zakončení trilogie, které se Nolanovi opravdu povedlo.