Dobrou, mámo (2014)

Kto nazve tento film originálnym tak zrejme nevidel jeden veľmi veľmi podobný kórejský horor, ktorý má dokonca aj americký remake. Mal som teda možnosť zhliadnuť tretiu verziu toho istého námetu, akurát, že tu bola pointa zrejmá už po 10 minútach. Napriek maximálnej predvídavosti deja to malo niečo do seba. Možno by som hodnotil vyššie keby som nevidel "originál". slabšie 3

Southbound (2015)

Keď dá LIVINGDEAD nejakému hororu odpad, tak je to zvyčajne záruka kvalitného filmu s hlbšou myšlienkou ako len klasické vyvražďovanie. Výnimkou nie je ani tento mysteriózny film, ktorý disponuje výbornou atmosférou a hudbou. Príbeh je miestami tajomný a abstraktný ale má jasnú myšlienkovú líniu.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Miestami plné klišé a dosť nereálne ale zároveň miestami veľmi dojemné a krásne..musí mať však človek rád takéto filmy.

Pařížská blbka (2015)

Asi najvýstižnejší prívlastok je, že to bolo trápne. Osadenstvo a réžia sa na tom očividne bavili ale pre diváka to bolo prestrelené - podľa názvu uletené, ale v zlom slova zmysle. Improvizácia je skvelá vec, ale nemôže fungovať takým spôsobom, že sa pokúsime robiť všetko najprehnanejšie ako sa dá. Bol som v kine veľa krát, ale nikdy som nezažil, že by ľudia odchádzali počas filmu, no tu však ľudia odchádzali v húfoch. Priznám sa, že aj mne bolo miestami pri tom filme tak trápne, že som zvažoval útek. Tento film vysoko neodporúčam, je to interná zábava tvorcov, respektíve niekoľkých žien ktoré sa super zabavili ako nachytali ľudí v meste, no u publika sa to veľmi nestretávalo s pochopením. Je úplne pochopiteľné, že v každej skupine ľudí vznikne nejaký interný humor, no stavať na tom film je prinajmenšom ..hmm.. neprimerané? Najlepšie to ilustrovali záverečné titulky, v ktorých boli scény z natáčania a objavila sa tam jedna scéna kde režisérka a scenáristka padajú do kolien od smiechu, no reálne pri tej scéne niekoľko ľudí opustilo sálu a ja som tiež len krútil hlavou od znechutenia :)

Insidious 3: Počátek (2015)

Po mimoriadne slabej a strašne komerčnej dvojke som mal len tie minimálne očakávania, ale bol som veľmi milo prekvapený. Nový režisér sa priblížil k jednotke a nepokračoval v nevkusne komerčnej fraške, ktorou bola dvojka. Stále to je však kinofilm, čo je v tomto žánri väčšinou mínus. Napriek tomu som sa nenudil a finále som si užil, dávam silné 3.

Zmasakrované blinkací panenky (2006)

Nechutne amatérske. Nejde v žiadnom prípade o umenie v žiadnom smere. S touto tematikou by sa dal natočiť kvalitný umelecko-abstraktný horor ale to by ho najprv musel režírovať nejaký režisér, scenár písať nejaký scenárista a hrať by tam museli herci. Toto však zrežíroval, napísal a dokonca natočil kamerou (pravdepodobne na mobil) absolútny amatér bez kúsku talentu. Ako "herečky" najal posledné rozkysnuté humusáčky. ktoré vyhrabal niekde vo feťáckej nore. V kinematografickej sfére funguje zákonitosť, že čím bizarnejší horor, tak tým amatérskejšie a zúfalejšie osadenstvo, čo je obrovská škoda.

May (2002)

Veľmi originálny a nápaditý film. Bohužiaľ si ide však málo svojou cestou. Určite by dokázal fungovať čisto ako psychologický triler, no žiaľ sa snaží zakomponovať hororové prvky za každú cenu a zvrháva sa to na klasický prestrelený horor bez fungujúcej logiky. Mohol to byť mimoriadne znepokojujúci psychologický film vďaka skvelej herečke hlavnej úlohe a nápaditému scenáru, no je z toho taký mierne nadpriemerný horor. Určite sa však oplatí pozrieť.

Taxidermia (2006)

Pomerne zaujímavé, pomerne kvalitné, pomerne bizarné, no nič prelomové.Priznám sa, že som v každom smere čakal viac. Tematicky možno poburujúce ale audiovizuálne skôr komické.

Pod zemí (2014)

Nakoniec som sa rozhodol odpustiť ten mizerný koniec tomuto inak veľmi napínavému a zaujímavému hororu. 7/10

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Úvodné série v pôvodnej zostave boli ešte miestami celkom pozerateľné ale čo prišlo potom je otras, noví otrasní herci a vyčerpanie aspoň trochu vtipných nápadov dotiahli tento seriál na úplne dno.