• Mysteriózní

Andělé (2012) odpad!

Mojím prvotným úmyslom bolo zhrnúť komentár do vety: "Radšej vložiť penis do mraveniska a poliať sa kyselinou chlorovodíkovou ako ešte raz vidieť tento film." Bolo by to však prehnané. Pretože Anjeli nie sú film. Je to úplne konvenčný, nudný !slovenský! seriál bez jediného nápadu prezlečený za celovečernú drámu. Seriálové herectvo, seriálová kamera, seriálové dialógy. Trápne seriálové pokusy o vtip. Otravné seriálové hudobné motívy. Klišé na klišé... Aha, vlastne tá homosexualita! To je predsa úplne nové, také provokatívne, priam filozofické... bohužiaľ, milí tvorcovia (ako sa len teším, že tento komentár čítate) to nestačí. Aby som však za svoju kritiku nebol obvinený z trestného činu homofóbie, predstierajme, že hlavným protagonistom je žena. Čo to mení na sračkoidnosti tohto diela? NIČ. Ak si myslíte, že zo mňa hovorí/píše zlosť či škodoradosť, mýlite sa. To smútok a sklamanie ma prinútili ohodnotiť 2OO filmov, aby som toto mohol napísať. Režisér sa totiž kdesi vyjadril, že film točil na vlastný fotoaparát a všetci na ňom spolupracovali bez nároku na honorár. Ja, naivný, som z toho pochopil, že tým mal absolútnu tvorivú slobodu (v rámcii technických možností). Ak ju jeden skúsený a v rámci nášho (chorého) televízneho prostredia úspešný režisér využil na to, aby spravil toto... Slovenský film si ešte na svoje prebudenie počká. Na záver by som rád dodal zoznam svetlých stránok filmu: