Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Tohle je nejúspěšnější díl série, když tento film bereme jako pokračování prvních třech dílů. Samozřejmě nesrovnávám s těmi dalšími díly, které těžili z původní trilogie. (Ano, myslím ty braky jako Kniha lásky, Nahá míle,…). Tenhle film má úroveň, které předchozí díly neměly. Vlastně se už tak moc nejedná jen o teenagerskou komedii a to je dobře. Není to nejlepší komedie za poslední desetiletí, taky to ale rozhodně není nejhorší film. Zasmějete se u toho, a to je hlavní a navíc se na to můžete kouknout i víckrát (což se o jiných filmech říci nedá). Za mě úctyhodných 75%.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Zvonec a konec? No konečně. Já osobně už má hodně přeShrekováno! DreamWork natáčí další a další sequely, protože ví, že Shrek prostě táhne a nebude tomu tak navždy. U filmu o zeleném zlobrovi se ale měli u druhého dílu zastavit. Dobře třetí díl bych také ještě pochopil. Ale tohle? Ne promiňte, ale tohle se mi prostě tolik nelíbilo. Ztratilo to pointu toho, co všechny postavy v příběhu znamenají a i ten humor trošku upadá. Vypadá to tak, že se tvůrci snažili rychle natočit další díl, ten ale rozhodně nedosahuje kvalit předchozích dílů. Za mě bohužel je 35% a mám strach, aby nepřišel ještě pátý díl, protože bych možná musel dát ještě horší hodnocení.

Transformers (2007)

Tohle dílo se tváří jako super velkofilm. Zdaleka na to ale nemá. Má to sice příběh, jistý styl a má to nápad. To je ale asi tak všechno. Přehnané efekty a mnohdy zmatené scény bohužel celkový dojem z filmu kazí. Méně je někdy více. Kéž by se toho tvůrci alespoň trošku řídili. Megan Fox je krásná, hrát ale moc neumí. Na mě tohle dílo zase tak nezapůsobil a to mám sci-fi celkem rád. 60%

Voda pro slony (2011)

Myslím, že jde o docela povedený film. Už název filmu „Voda pro slony“ nebo chcete-li „Water for Elephants“ se mi líbil a připadal mi takový kouzelně vznešený. A on i celý film je natočený s určitou pokorou a kouzlem cirkusáckého řemesla. Bohužel má film jednu velkou chybu. A tou je Robert Pattinson. Možná je to proto, že mi tenhle chlápek nikdy nepřirost k srdci, ale jeho výkon mi přijde nucený, často divně přehrává, má stupidní smích a do téhle role se mi prostě nehodí. Naopak velkým plusem filmu je úchylný principál Christoph Waltz. Tenhle film, i když v podstatě nemá žádný super příběh (kromě toho, že Pattison naučí slona zabíjet), má i tak určité kouzlo a to se mi na něm líbí. 75%

Klub rváčů (1999)

Klub rváčů pro mě je a asi navždy bude tím nejlepším filmem ze všech. Fantastická režie mého oblíbeného Davida Finchera, který nám tímto dílem ukazuje, že tomu co dělá, dobře rozumí. Když k té režii přihodíte originální scénář a herce, kteří patří nejen mezi ty kvalitní, ale i mezi mé oblíbené- Helenu Bonham Carter a špinavého, systému odporujícího Pitta, vznikne vám tohle parádní dílo. Tenhle film je nepředvídatelný a zajímavý nejen příběhem, ale i zpracováním a při poslední půlhodině vám minimálně jednou spadne brada. Je to film, který jsem si prostě musel pustit dvakrát po sobě, ale řeknu vám, vůbec mi to nevadilo! Za mě je to 100% záležitost, dávám 5 hvězd, ale kdyby to šlo, přidal bych ještě jednu :)