Poslední prázdniny (2006)

První čtvrthodina je sice pomalejší, pak je to ale krásná pohodová komedie, u které si skvěle odpočinete. Tenhle film mám celkem rád. 75% [naposledy viděno 1.1.2013]

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Příběh o nejvychytralejším podvodníkovi, který znám. Tohle prostě miluju- filmy či seriály o podrazech, švindlech a lstech. Když tady navíc hraje Leonardo DiCaprio a Tom Hanks je to pro mě 5-ti hvězdičková záležitost :) [viděno 28.prosince 2012]

Kouzelná romance (2007)

Potrhlá pohádka, která je humorná hlavně tím, že se princezna objeví v opravdovém světě, musí si na všechno zvyknout a všechno je pro ni nové. To je ale asi všechno. Dál už je to jako každý jiný průměrný americký snímek- jen další klišovitý příběh o pravé lásce. Jinak já osobně nemám rád filmy, ve kterých se zpívá. Ale tady je to tak opravdové. Každý den se mi stává, že jdu po ulici, začnu si zpívat a přidá se ke mě celé město.. náhodou tančíme všichni stejnou choreografii a známe text právě vymyšlené písně. Navíc ta "animace" draka na konci už to zabíjí úplně. Když ale nemyslím na všechny ty zápory filmu, jde o pohodovou odpočinkovou komedii. 50% [naposledy viděno 24.12.2012- TV]

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Pořad, který mě každý podvečer donutil sednout si před televizi a sledovat ho. Občas měl sice slabší chvilky, i tak mě ale vždy bavil. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí o zemích, které soutěžící navštěvovaly a sám snil o tom se podobné soutěže zúčastnit. Mnohdy jsem přemýšlel nad tím, proč se do něčeho podobného nepustí i české televize. A vlastně je to strašně dobře, ještě by z toho udělali něco podobného jako je Trosečník- velmi chabý pokus o Survivora.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tohle je prostě klasika. Nejlepší animovaný seriál, na který nemá ani český Večerníček. Už od roku 1989 se na obrazovkách objevuje tenhle kultovní seriál o žluté rodince. Doufám, že bude ještě dlouho vysílán a i přesto neztratí své kouzlo. Ke všemu bych nečekal, že někdy řeknu, že český dabing je několikanásobně lepší než originální znění.

Byl jednou jeden král... (1954)

"Neviděla jsi Marušku" "Proč já bych lezla na hrušku?" Skvělé hlášky, výborné herecké výkony, hlavně v podání Wericha a Buriana, veselá pohádka pro děti i pro dospělé. 80% [sledováno 25.12.2012- TV]

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Jedna z nejkrásnějších pohádek pro dospělé, které kdy vznikly na území tehdejšího Československa. Hned po Byl jednou jeden král další oblíbený film s Janem Werichem. Občas mi teda trošku vadí ten utopický komunistický podtext, např. u písničky "Ten umí to a ten zas tohle", jinak je to ale skvělá podívaná. 80% [sledováno 26.12.2012- TV]

Requiem za sen (2000)

Asi nejlepší psycho film, který sem kdy viděl. Ukazuje co s lidmi udělá závislost na drogách a nejen jich. Navíc je tu můj oblíbený zpěvák, ale jak můžeme vidět i skvělý herec Jared Leto. Další herecké výkony jsou také báječné. Tohle je prostě snímek, který vás svým příběhem chytne a nepustí. A právem patří do mé TOP10!

Sám doma 3 (1997)

Film staví na tom, že jde o pokračování prvních dvou filmů Sám doma. Je to ale taková blbost, že už horší pokračování být nemůže. Ale pozor! Ono ještě horší pokračování vzniklo- Sám doma 4. Jinak chápu, že každý herec musí nějak začít. Tohle si ale Scarlett mohla odpustit. 15% [bohužel viděno 26.12.2012- TV]

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Rozhodně velice zajímavá myšlenka, která byla naštěstí dovedena ke zdárnému konci. S tématem "cestování časem" je totiž velice těžké si zahrávat, mohlo by se vám to totiž pěkně vymstít. Tady se to ale docela povedlo. Osobně mi ta telekineze přišlo už trošku moc. Na konci jsme sice pochopíme co tím chtěl básník říci, i tak mi do filmu o cestování časem vsuvka s telekinezí přišla trošku mimo mísu. Herecký výkon Josepha Gordon-Levitta se mi líbil a znovu potvrdil, že se řadí k té (bohužel méně početné) skupině mladých herců, kteří hrát umí. No a co by to bylo za akční film bez, pro mě už sice trošku okoukaného, ale pořád fajn herce Bruse Willise?! 70% [viděno 27.12.2012- TV]