Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Pokus aspoň čiastočne sa vyrovnať mierne nadpriemernej jednotke sa absolútne nepodaril. Tunajší predstaviteľ kráľa škorpióna Michael Copon nesiaha D. Johnsonovi ani po nechty na nohách, nie je to ani zďaleka taká zábava ako jednotka a ten akože "historicky" podložený začiatok ma tiež odrovnal. Proste je to typická céčková zlátania.

Jurský park (1993)

Klasika! Aj keď príbeh je v celku jednoduchý a scenár predvídateľný od začiatku do konca, napriek tomu je tento film jedným z tých, ktoré prepisovali dejiny kinematografie. Tento film dosiahol aj určitú nadčasovosť, pretože za vizuálne efekty by sa nemuseli hanbiť ani súčasné filmy, a to je pri filme starom dvadsať rokov niečo úžasné. Steven Spielberg svoju robotu odviedol štandardne dobre, John Williams je, ako vždy, božský a herci, najmä Sam Neil, sú prirodzení a odohrajú svoje úlohy bez väčších problémov. 95%.

Tvrďák Taylor (2008)

Owen Wilson je jeden z najlepších komediálnych hercov, lenže v tomto filme to nejako nie je vidieť. Naviac tie deti tam boli také nesympatické, že si fakt koledovali o to, aby im niekto v škole namlátil a tým pádom sa ako divák nemôžem stotožniť s ich snahou o zlepšenie svojej situácie. Celkovo ma to teda nemá čím zaujať, a preto hodnotím podpriemerne.

Polární expres (2004)

Po technickej stránke je to vynikajúco spracované, ale v podstate je to len priemerný a jednoduchý príbeh zaobalený do pekného vizuálu. Pre deti je to ideálne, pre dospelého človeka je to tak trocha strata času.

Uprchlík (1993)

Veľmi dobre natočený thriller s vynikajúcim Harrisonom Fordom a ešte lepším Tommym Lee Jonesom. Perfektný scenár a vygradovaný dej prinášajú napätie až do konca. Takéto filmy teda môžem.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Tento seriál ma až tak nebavil. V porovnaní s takým Frasierom je to podstatne slabšie.

Hoď svišťom (2011) (seriál)

Tak tento seriál ma v podstate celkom bavil, aj keď som videl len pár epizód, ale možno že je to aj lepšie, lebo inak by sa mi to mohlo zhnusiť a hodnotenie by bolo potom horšie, pretože je nepravdepodobné, aby si akýkoľvke slovenský seriál udržal dlhodobejšiu kvalitu.

Jak jsem přežil (2009) (seriál)

Z hľadiska seriálovej tvorby na Slovensku sa určite jedná o to lepšie, avšak stále to nie je nič pre mňa.

Zita na krku (2011) (seriál)

Tak ako v každom slovenskom komediálnom seriáli sa aj tu nájde pár vitpných scénok, ktoré mi bránia ohodnotiť tento seriál ako odpad, ale popravde k tomu nemá ďaleko.

Nevera po slovensky (1980)

Jakubisko nikdy nepatril medni mojich obľúbených režisérov a toto "dielo" je jednou z príčin, prečo je tomu tak. Zhovadenie slovenského národa v plnej kráse.