Mentalista (2008) (seriál)

Zo začiatku ma to zaujalo, ale ďalšie epizódy z môjho pohľadu len tápali v neoriginálnych zápletkách, ktoré sú naviac strašne podobné s ostatnými súčasnými krimi seriálmi.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Úžasný námornícky film. Peter Weir stvoril jedno z najnezabudnutejších námorníckych dobrodružstivev vo svete filmu. V podstate sa tomuto filmu nedá nič vytknúť. Silný príbeh, prepracovaná psychológia postáv, dychberúca atmosféra a v neposlednom rade skvelé herecké výkony dvojice R. Crowe a P. Bettany spoločne vytvorili fascinujúci film, ktorý aj napriek dlhšej stopáži a minimu akčných scén nedokáže človeka nudiť čo i len chvíľu. Kiežby takýchto filmov bolo viac.

Tarzan, opičí muž (1981)

Jedno z najhoších (možno aj najhoršie) spracovaní legendárnho Opičieho muža. Je tu len veľmi málo vecí, ktoré môžu diváka zaujať (ak neberieme do úvahy ženské tvary Bo Derek:).

Proud času (2003)

Nemám rád takéto zlátaniny, cestovanie v čase, a obzvlášť do minulosti, sú pre mňa jedny z najneobľúbenejších filmových námetov, pretože takmer vždy z toho vznikne klišovité a nelogické divadlo. Ani v tomto prípade tomu nebolo inak. Napriek účasti množstva relatívne známejších hercov z toho srší béčkovosť a jediné čo tu za niečo stálo sú bojové scény a výprava. Ale hovorím si, že na takýto film bola všetkých tých kostýmov a historických rekvizít aj škoda.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Celkom slabý film, rozhodne som čakal niečo lepšie. Scenár už ani nemohol byť jednoduchší, všetky pokusy o vtip zlyhávajú a všetko stojí a padá na chémii dvojice Brad Pitt-Angelina Jolie, ktorá niekdy funguje dokonale, inokedy padá do hlbín trápenia sa. Jedine na tú akciu sa dalo sem tam pozerať, ale to je trocha málo.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Aj keď "Prekliatie Čiernej perly" zostalo neprekonané, a to ako po príbehovej, tak aj po humornej stránke, napriek tomu sme dostali výdatnú porciu dobrodružstva, šermiarskych súbojov, humorných scénok aj napätia. Z hercov zaujme hlavne Johhny Depp, kým Orlando Bloom a Keira Knightley sú tu skôr pre potešenie ženského, repsektíve mužského oka. Vizuálne efekty sú dokonalé, najmä na boj s Krakenom sa pozerá veľmi dobre. Za negatíva by som považoval prehnanú dĺžku a niektoré blbé dialógy a scénky, ale ináč som sa bavil.

Jurský park 3 (2001)

Mne sa tretie pokračovanie páčilo menej než druhé, ale ako zakončenie celej trilógie je to dôstojný film. Po vizuálnej a trikovej stránke sa toho veľa nezmenilo, pretože aj napriek béčkovému vyzneniu filmu sa dinosaury vydarili nadmieru dobre. Veľmi ma potešil návrat Sama Neila, ktorý je tu, podobne ako v jednotke, jediný schopnejší herec. Samozrejme sa tu vyskytne aj pár nelogických scén, najmä tie s velociraptormi ma nútili prevracať očami, ale na druhej strane tu sú aj dychberúce scény, najmä tá vo voliére, prípadne mobil zvoniaci v útrobách Spinosaura, pri ktorej ma veľmi príjemne zamrazilo.

Za plotem (2006)

Celkom zábavný animák, ale videl som už aj lepšie...

Prokletý ostrov (2010)

Fúha, tak to bolo teda niečo. Nadmieru zložitý, ťažšie stráviteľný film o tenkej línii medzi realitou a fikciou, respektíve halucináciou. Toto je presne ten typ filmu, ktorý je nutné vidieť viac krát, pretože až vtedy sa odhalia všetky režijné vychytávky a dôležité aspekty filmu, ktoré sa pri prvom videní ešte neukazujú. Herecky je tento film v najvyššej lige, hlave DiCaprio a Kingsley excelujú. Aj keď podobný typ filmu by som očakával skôr od Finchera, tak si myslím, že Scorsese dosiahol maxium ako v budovaní atmosféry, tak aj v dosiahnutí stiesnenosti a zmätenosti u diváka. Nuž, nezostáva mi iné a len sa tešiť na to ďalšie zhliadnutie a naplno si tento filmový skvost vychutnať.

Dobrý Will Hunting (1997)

Fakt veľmi silný film. Vyzdvihnúť musím (ako každý, kto tento film videl) naozaj vynikajúci scenár a skvelé herecké výkony. Všetkým tu dominuje Robin Williams, ktorého veľmi slušne dopĺňajú Matt Damon aj Stellan Skarsgård a dokonca aj Benn Affleck, ktorý sa na túto rolu skvele hodil. Avšak v niektorých chvíľach mi dej prišiel tak trocha sterilný a nezaujímavý, takže som z filmu nemal ten správny päťhviezdičkový pocit, a tak zostanem pri veľmi slušných 80%.