Narušení (1999)

Film o narušených dievčatách, z prostredia psychiatrickej liečebne. Winona vkuse fajčiaca Gauloisesky mi bola celkom sympatická a zároveň aj nesympatická.

Snílci (2003)

Jeden z troch najlepších filmov tohto eúropského režiséra. Toto dielo má neskutočnú atmosféru, čo si na filme veľmi cením. Parížsky byt dýcha históriou a miestami má človek pocit ,že dej sa odohráva v 17. storočí a nie v 20- tom. Dej je trošku skromnejší a o nič vážne sa tu nejedná , iba zopár kecov o Hendrixovi, Janis Joplin a klasických filmoch, poväčšine z 30 tych rokov, Greta Garbo ,Chaplin a iné legendy... Ako som napísal, film ťaží so svojej atmosféry a prirodzených hercov, z ktorých najviac sa mi páčil louis garrel.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

úchylný výplod chorého mozgu, no napriek tomu musím hodnotiť nejakými hviezdičkami lebo niečo takéto len tak človek nevidí a nevymyslí .

My děti ze stanice Zoo (1981)

Zo života 14-ročnej narkomanky a jej priaťelov. Nočný život a drogové peklo. Keď decká behajú nočným Berlínom a hrá hudba Davida Bowieho - Heroes, dostávam do žíl energiu a tiež mám chuť na všetko sa vykašlať a bezcielne lietať po nočnom meste a pomaly si nájsť cestu k tým najtvrdším drogám.