Varování před bouřkou (1951)

Deti, toto sa vám stane, ak nenahlásite náckov! A Reagan tu chcel byť strašne Bogart :)

West of Memphis (2012)

Strašne zaujímavý prípad, ale ako dokument dosť nuda. V tomto je trilógia Paradise Lost o dva stupne lepšia.

C.S.A.: The Confederate States of America (2004)

Teabaggers si tento dokument určite púšťajú každý deň pred spaním a snívajú o tom, aká mohla byť Amerika krásna takto. Napriek pár dobre trafeným vtipom je tam stále veľa hluchých miest a tvorcovia rozhodne nevyužili potenciál látky naplno. Škoda.

Tvář v davu (1957)

Realisticky natočený príbeh jednej vyhasnutej hviezdičky, ktorej stúpla sláva do hlavy. Dnes nájdeme takých kvantá. No, ešte keď bola televízia v plienkach, tvorcovia už vtedy bravúrne odhadli ako to pôjde do kelu, keď sa zrazu interpreti budú dostávať ľuďom denne do obývačiek. Výborné herecké trio Neal-Matthau a šialený Griffith na čele.

Štvanci (1979)

Takže Waltzov Colonel SS Landa nebol originál. Škoda, no.

JFK: 3 Shots That Changed America (2009) (TV film)

Unikátny dokument mapujúci atentát na Kennedyho a následujúcich pár dní po udalosti. 4 hodiny materiálov z TV či od amatérov. Počas celého dokumentu nie je počuť jediný voice over. Všetko je vidieť tak, ako to ľudia v tej dobe videli v TV. Väčšina záberov je needitovaná, takže je k videniu mnoho outtakes, gag reel, blooperov, etc. Občas sa objavia možno nudné zábery na ulice, či ľudí, z celkového dokumentu však mrazí.

Cesta na Guantánamo (2006)

Takéto otrasné a nudné spracovanie si chlapci fakt nezaslúžili.

Silent Night, Deadly Night (1984)

Tento slasher z mojich obľúbených 80-tych rokov je pre mňa príjemným prekvapením. Obsahuje všetko čo má nadpriemerný horor mať - jednoduchý príbeh, cool postavu vraha, príjemnú stopáž, sekeru, psychadelickú hudbu a kozy.

Divotvůrkyně (1962)

Niekedy ma udivuje, čo sú niektorí ľudia schopní urobiť pre druhých. Silou príbehu a beznádejnosťou mi to pripomínalo Skafander a motýľa. Úprimne zaslúžené Oskary.

Světáci (1969)

Prekrásna ľudská satira so situáciami, ktoré ma nahlas rozosmiali. Navyše Oldřich Nový s noblesou. Ale ako píše Tsuna, tie hudobné vsuvky mohli vynechať.