Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Stále se nemůžu rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami... Na jednu stranu je to asi nejvydařenější film celé ságy, ale na stranu druhou obsahuje mnoho věcí, které bych mu vyčetl. Knihy jsem nečetl, tudíž nemohu srovnávat jestli se držel knižní předlohy, ale například závěrečná bitva podle mě nemusela být vůbec budoucnost, ale mohla se takto opravdu stát. Zatím hodnotím třemi a po dalším promítaní uvidím.

Requiem za sen (2000)

Snad jediný film který jsem více jak dva roky neviděl a stejně mi stačí jen na něj pomyslet a okamžitě se mi nálada otočí o 180 stupňů. Requiem za sen patří mezi moje nejoblíbenější filmy, ale na rozdíl od jiných filmů si jej nedokážu pouštět stále a stále dokola, protože nával na psychiku je až k neuvěření. Vždy říkám, že kvalitní film se pozná pokud dokáže změnit divákovu náladu a Requiem je tímto špička, protože to co udělá s divákovou psychikou je neuvěřitelné.

Méďa (2012)

Takže začátek filmu aneb kluk bez kamarádů...klasika, dostane méďu...klasika, splní se mu přání a méďa ožije...klasika. Ovšem tady veškerá klasika a podobnost s nostalgickými pohádkami končí a do ráže se dostává Seth MacFarlene se svým obvyklým černým, rasistickým, brutálním a urážlivým humorem (normální člověk se povznese, jsou to jen vtipy) a nastává palba zvráceného humoru. Od Chuckyho tu nebyla žádná oživlá hračka, teď nemyslím záporák, ale hovado. Nápad, že méďa nemusí být jen na mazlení je skvělý a kdo má rád Family Guye, tak si film oblíbí protože film je přesně v tomto stylu. Čeho jsem se původně trochu bál byl děj, aby to nebyl průhlednej, přímočarej žvást nacpanej hláškama. Děj však má hned několik zápletek a se vším kolem je prostě dokonalej. 8/10

Vzhůru do oblak (2009)

Žádný animák mě snad nikdy tak nedostal. Tak vážný a dojemný a na druhou stran veselý, barevný a krásný. Je to jako symfonie. Soundtrack v podobě klasiky je perfektní a chování Carla jako správného důchodce pobaví. I když nevím zda by dítě film zcela pochopilo, ale těm záleží hlavně na těch veselých částech. Málem bych zapoměl zmínit Douga, který mě z postav naprosto dostal. Film hodnotím velmi pozitivně za skvělé skloubení dramatu a komedie. P.S. Hele veverka!

Prometheus (2012)

Po návratu z kina jsem hodnotil třemi hvězdičkami, ale poté co jsem film viděl několikrát doma tak musím jednu přidat. Efekty jsou výborné a napětí se dá krájet. Je to stavěné na typu strašení bez bubáka, že se bojíte, ale nic tam není, až na konci kdy se začnou všichni vyvražďovat to klesne na klasické sci-fi Béčko s pěknými efekty. Každopádně jako fanoušek Aliena hodnotím film velmi kladně.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

V životě ve mě žádná postava nevyvolala takový odpor jako sestra Ratchetová. Film je briliantní a 5 oskarů je více než očekávaných. Nic jiného než 5 hvězdiček nepřipadá v úvahu.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Tak po návratu z kina musím říct, že jsem nadšen, ale i zklamán. Film je sice akční, nápad skvělý, nové využití cestování v čase a trio hlavních postav téměř dokonalé, ale nemohu překousnout prostřední část, která byla na můj vkus příliš dlouhá a v celku předvídatelný konec. Bez těchto dvou skutečností bych dal filmu 90%, ale i tak jsem spokojený a 75% je akorát.

Dragon Ball (1986) (seriál)

Viděl jsem již hodně Anime, ale žádné mě nechytlo tak jako Dragon Ball, Z, GT. Ač jsou někdy scény zdlouhavé a děj se táhne, tak stejně nemůžu ubrat ani jednu hvězdu z pěti, protože co se týče motivace, kterou Dragon Ball vyzařuje tak silně pozitivní a čistou zábavu, že se mu prostě jinak než 5 hvězdiček dát nedá.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Bohuzel, jeste pred par lety bych serialu dal 4 nebo 5 hvezdicek, ale upadek epizod je vice nez znatelny a co drive byl vtipny a chytry humor je dnes trapny pokus divaka rozesmat. Chapu, ze kazda epizoda nemuze byt uchvatna, ale kdyz jich je uz pouhe minimum nemohu hodnotit jinak.