Haló (2012) (pořad)

,,Prosím, volajte na známe telefónne číslo, lebo ak nebudete volať na známe telefónne číslo, dovoláte sa na neznáme telefónne číslo a teda sa nedovoláte k nám. Čiže volajte na známe telefónne číslo".. =) Ono to nie je také zlé.. ale chvíľkami je v Haló vyslovene nuda a snaha zabaviť je až prehnaná (čo vedie k trapnohumoru.. ) Hesso Jašterák a jeho pexesuálna poradňa však dvíha úroveň.. =)

Velká ryba (2003)

Fantázia vie byť tak krásna.. =) Edward Bloom - neobyčajný chlapík z Ashtonu a jeho neobyčajné príbehy.. či už je to príbeh o veľkej rybe.. o čarodejnici, ktorá v oku skrýva spôsob akým umrie.. o mestečku Prízrak, kde si všetci myslia že sú šťastní (fake).. =) .. o 3 rokoch v odpracovaných v cirkuse, len kvôli tomu, aby zistil čokoľvek o svojej životnej láske.. o vojne, kde stretne podivné dvojčatá.. stane sa obchodným predajcom.. nechtiac vylúpi banku.. či o poslednom príbehu veľkej ryby.. skvelé.. ja proste ani neviem, čo mám pochváliť skôr.. 5*.. ;)

Stůj při mně (1986)

Neobyčajná cesta štvorice dvanásť ročných chlapcov.. za mŕtvolou.. =) No zároveň príbeh o priateľstve a o tom, ako priatelia môžu ovplyvniť a zmeniť váš život.. Postavy boli skvelé, každý chalan predstavoval úplne iný charakter.. A scénka s pijavicami .. =D Až koniec ma nakopol dať hodnotenie na päť hviezdičiek.. Pohľad z minulosti do súčasnosti hlavnej postavy, jeho osobné pocity a hlboké myšlienky.. =) Chválim Kinga, opäť vyprodukoval niečo geniálne.. ;)

Srdce v Atlantidě (2001)

Každý z nás musí nejako dospieť.. Bobby mal detstvo bez otca, s matkou ktorá oňho nejaví záujem.. no zrazu sa tu zjaví chlapík Ted (Anthony Hopkins).. stane sa jeho ochrancom, priateľom s chvíľkovými výpadkami .. =) No samozrejme nebolo by to ono, keby sa nevyskytla nejaká lovestory.. aj keď len taká mini, lebo išlo o detskú lásku.. =) Srdce v Atlantíde však obsahovalo niekoľko nezrovnalostí, ktoré mi neskôr boli vysvetlené (kto boli tí malí muži?? čo chceli..??) .. Fakt musíte poznať Kingove knihy na to, aby ste tomuto filmu porozumeli.. 4*.. =)

Králova řeč (2010)

Koktavý kráľ a jeho logopedické okienko.. =) Uznajte sami... keď stojíte na čele niekoľkých krajín, je trochu problém mať akúkoľvek rečovú poruchu.. No Kráľova reč mala v sebe oveľa viacej ako len povrchový príbeh z logopegického prostredia.. =) ..5*..

La cara oculta (2011)

Španieli ma milo prekvapili.. =) La Cara oculta je film, pri ktorom naozaj neuhádnete, čo sa stane.. Scenár bol fakt vynikajúci, dej veľmi prepracovaný a atmosféra strhujúca.. Žiarlivé ženy, ktoré majú v hlave nasadeného chrobáka sú schopné všetkého .. =) Chvíľkami som rozmýšľala, ako by som sa v danej situácií zachovala ja.. Neviem či by mi svedomie dalo nechať sokyňu zavretú na pospas plesnivým paštikám.. (určite nie..), no vo filme to bolo dobré .. =) ..španielčina sa mi páči aj preto bolo tých 90 minút špenielskeho jazykového okienka super.. =) Takže La Cara oculta.. 4*.. ale veľmi, veľmi dobré 4* .. =)

Prokletý ostrov (2010)

„Čo môže byť horšie? Umrieť ako dobrý človek alebo žiť ako zrúda?“ Ostala som z Prekliateho ostrova veľmi zarazená .. lebo neviem o tom, že som mala z nejakého filmu takýto dojem.. Tak v prvom rade - atmosféra.. Akosi som pozabudla vnímať realitu.. Cítila som sa strašne zmätene počas pozerania filmu, cez prestávky, no a aj po zhliadnutí.. Ďalej na konci filmu – bezohľadne na to, čo som videla na začiatku Shutter Island, som verila každému jednému slovu psychiatrov.. To sa mi ešte vážne nestalo.. Žiaden film ma tak nezmiatol.. Herecké obsadenie na jedničku aj s hviezdičkou.. Leonardo skvelý – ostatne ako vždy.. Dlho som rozmýšľala, kto je ten jeho parťák a odkiaľ ho poznám.. a ľaľa Mark Ruffalo (13 Going On 30).. =) .. 5*.. bez váhania..

Zkurvená noc (2003)

O filme sa môžete dozvedieť všelijako.. Napríklad na čsfd, cez TV program, z upútaviek v kine.. alebo na vás kamoška vyvalí: „Videli ste Sku*venú noc??“.. =D Už názov hovorí, že oná noc bude o čosi komplikovanejšia, ako tie ostatné.. Skôr sa ale stotožňujem s originálnym názvom 11:14.. vtedy sa totiž udiali všetky podstatné skutočnosti.. Humor bol síce dosť krutý, ale pobaviť sa na tom dalo – v niektorých chvíľkach určite.. =) Čo všetko sa môže stať kvôli jednej Cheri?? Aj o tom vie tento film svoje.. =) Sú to síce slabšie 4*.. ale dajme tomu.. =)

Nickelback: The Ultimate Video Collection (2008) (hudební videoklip)

Hoci mám už svoje obdobie Nickelbacku dávno za sebou, zapnúť si ich video kolekciu bol naozaj dobrý nápad.. Zaspomínala som na staré časy a skoro hodinu si spievala hitovky.. =) Je neskutočné, ako pieseň dokáže vyjadriť emócie tak hlbokými myšlienkami.. Mojou absolútnou srdcovkou je Savin ´ Me, ktorú počúvam doteraz, keď na mňa dôjde sentiment, pochmúrna nálada alebo smútok.. Nickelback je super

Neklid (2011)

Láska nemá hranice.. Síce som videla už aj zvláštnejšie páry, ako boli Annabel a Enoch, musím uznať, že boli vskutku podivní.. Chlapec, ktorý chodí na pohreby cudzím ľuďom, má japonského kamaráta Hirošiho, ktorý je duch a školy sa nezúčastňuje.. Dievča s pokročilým štádiom rakoviny, hltajúce informácie o vodnom vtáctve a so záľubou v triedení jedla.. =) Mladá dvojica, prežíva svoje najkrajšie chvíle, aj keď vedia, že ich čaká tragický koniec.. No tak povznášajúcu lovestory som už dávno nevidela.. =) Peknéééé ale smutné..