Dokaž to! (2002) (pořad) odpad!

Tohle je jedna z největších FAKE-reality show, co jsem viděl. Místní zoufalec požádá MTV, aby mu pomohla se svým šokujícím snem (královna krásy chce pokořit Everest, fotbalová hvězda chce dělat balet, matematický šprt chce být rapper,...). MTV ochotně sežene trenéra, který smutnému outsiderovi pomáhá. Každý díl probíhá úplně stejně. Nešikovná bytost zjišťuje, že úkol, který si vysnila, je těžký. Postupem času se zlepšuje, ale neobětuje tomu svůj veškerý čas, a tak se s trenerem pohádá. Trener se svého svěřence vzdává a z pořadu ''odchází''. Nešika se trenerovi omlouvá, ten se záhy vrací a společnými silami dotáhnou dokonce předesevzatý cíl. Komedie? Spíš parodie..

Pařba v Jersey Shore (2009) (pořad)

Taky chci, aby náplní mého dne bylo fitko, chlastání a chrápání s jinou účastnicí. Tohle je fakt show, která tě urazí a zároveň chytne nebo odradí. Mně to docela chytlo.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

12 charakterů, 12 pohledů na věc, 12 názorů, 12 rozhněvaných mužů... Psychologická hra, která poukazuje na nedostatky americké soudní poroty. Stačí aby se svěřené povinnosti nebraly vážně a člověka to může stát život. Když jsem se na tohle dílo připravoval, tak jsem se těšil na galapředstavení Henryho Fondy, ale on zde nebyl hvězda, bylo tady 12 hvězd. Opravdu skvělé dílo, které staví na geniálním scénáři a parádních hereckých výkonech. Skutečně filmový klenot.

Transformers (2007)

To je ale blbost. :) Jasně no, technicky to vypadá vážně úchvatně, ale jinak to je bída. Dialogy naprosto směšné, tlachání o ničem. Autoboti, Optimusové, Megatroni, Megavšechno, Ultravěci,... Jsem proste MEGA zklamanej. Jedna hvězda je jen za píchatelnou Megan, talentovanýho Šíju Blafa a skvělou hudbu od Petra Jablonskýho.

J.F.K. - Dallaský atentát (2009)

Povedené shrnutí atentátu. Jediné, co mi kazilo dojem, byly šíleně nekvalitní a černobílé záběry.

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Trochu nostalická záležitost, kterou jsem jako malej fakt hltal. To, že to je naprosto směšná komedie, je bezpochyb, ale vysvětlete to dvanáctiletýmu klukovi. Každopádně SS-Untersturmfuhrer LenSSen má kouzelnou mustáž, za kterou by se nestydel ani Salvator Dejlí.

Plán 9 (1959) odpad!

Nezlobte se na mě, ale tohle je dokonalá parodie na všechno. Škoda, že to nebylo v plánu. :)

Třída - Život poté (2010) (seriál)

Skvělé rozšíření už tak hodně povedeného filmu. Především poslední díl s Kasparem stojí za to! Každopádně neni sporu o tom, že celkově to ztratilo na rychlosti, gradaci a intenzivnosti. Je to pojaté spíše psychologicky a svym zpusobem i traumaticky.