Disturbia (2007)

Pomalejší rozjezd plnohodnotně vynahradí gradiózní pulhodinovka, která má všechno. Shia LaBoeuf drží celej film společně se skvělým Davidem Morsem na vyšší urovni, než by si to ten film vůbec zasloužil. Myslím, že Caruso z toho nevytřískal úplné maximum a je to škoda. Budu se opakovat, ale ta poslední pulhodinky je vážně za pět hvězd - dechberoucí.

Milý Johne (2010)

Absolutorium zaslouží především Richard Jenkins, který je bezchybný. A i když je film plný absurdit, předvídatelných věcí a klišoidních scén, tak jsem se přichytal, že se usmívam, že jim ve skrytu duše fandim a celkově prožívam ten děj. Hvězda dolů za trapnou poslední scénu.

Nekecej! (2008) (pořad)

První díly byly vynikající, ale bohužel to postupem času šlo do háje.

Gauneři (1992)

Film plnej vražd, hláškujích frajerů, srandy, nesmyslných rozhovorů, podvodů, skvělé hudby,... No prostě Tarantino v celé své kráse. Neskutečně povedené obsazení, kde jsem si například zamiloval Steva Buscemiho, jakožto jediného profesionála. :) Michael Madsen je naopak ice-cold-killa jak se sluší a patří. Tarantino hraje pro sebe typického slizkého úchyla a Harvey Keitel má vlastně jedinou ''lidskou'' postavu. Nebál bych se označit Reservoir Dogs za nejlepší Tarantinův film, i když mi je jasné, že opozice by nabízela Pulp Fiction. Jasných pět hvězd a čestné místo na mé plakátové zdi. :)

Síť (1995) odpad!

Z dnešního pohledu spíš směšný film. Když nám ho učitelka ve škole pouštěla s tím, ať si uvědomíme nástrahy internetu, tak jsme z toho měli prdel. Takže asi tak..

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Pro mě král předválečných filmů. Pešek je geniální raubíř a k tomu dokonalý elegán. To on táhne celý film. Ovšem to, co mě dostává pokaždé, co ten film vidím, je ta aktuálnost. Všechno, co se děje ve třídách a všechny ty podvůdky při zkoušení a písemkách, to všechno se děje i dnes. :)

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Pro mě rozhodně nejslabší díl z celé ságy. Po třetím díle navíc obrovské zklamání. Mimochodem jsem si všiml, že všichni ale všichni zde mají dlouhé vlasy. To byl v roce 2005 nějaký hit, kterého jsem si nevšiml nebo co? Bohužel se jedná o vážně průměrný film a přitom v tématu dřímal takový potenciál. Žádná scéna neni dechberoucí, začátek je přímo nudný a co mi neskutečně zkazilo dojem byl slavnostní ples, kde hraje rocková kapela. Achjo, vždyť se to tam tak strašně nehodí. Neřekl bych, že Newell to zkazil, ale spíš odflákl. Nepohrál si s tim, tak jak měl. Škoda, přeškoda..

Podraz (1973)

Newman a Redford hrají opět sympatické záporáky, kterým kdejaký ten podvod prostě musíte přát. Skvělý scénář, který opravdu překvapí v lecčems a především vynikající herecké výkony zaujmou. K tomu všemu přijdeme překvapující závěr a máme na světě totální masterpiece. Toto se Hillovi povedlo. Jinak hudba se vám opravdu zaryje hluboko do paměti.

Prokletý klub (2009)

Brian Clough je opravdu absolutní legenda britského fotbalu. Nejlepší manažer, kterého Anglie nikdy neměla. Manažer, který patřil do TOP1, atd.. The Damned United je jeden z nejlepších sportovních filmů vůbec a rozhodně nejlepší fotbalový film všech dob. Michael Sheen hraje arogantního a zdánlivě neomylného Clougha opravdu fenomenálně. Jeho konkurent Meaney jakoby z oka vypadl Reviemu a kolega Spall si je s Taylorem také hodně podobný. To celé dodává filmu na věrohodnosti. Jak moc se film líbí všem fanouškům anglické kopané, tak se nelíbí tehdejším hráčům Leedsu, kteří zde jsou vykresleni jakožto zákeřní a neféroví fotbalisté. Ale chlapci, sáhněte si do svědomí, opravdu vám bylo nadržováno. Tehdejší Leeds se dá krásně přirovnat k dnešnímu Manchesteru United, kterému se taky soustavně připískává. Například Billy Bremner byl dokonce pokutován za ovlivňování zápasů. Nicméně co se filmu týče, tak si hlavně zaslouží vyzdvihnout originálně pojaté zápasy. Jose Mourinho se má ještě co učit. :)