Psycho (1960)

Od práce s kamerou, cez scenár až po hercov Psycho bude vždy predstavovať kúsok geniálneho sveta od geniálneho režiséra. Patrí medzi hŕstku filmov ktoré si vás vtiahnu a nepustia, patrí medzi filmy, ktorých záver je tak nečakaný, že sa až stane legendou. Psycho is Masterpiece. 95%

Ďábelský Santa (2005)

Klasická americká komédia na dlhé zimné večery. Jediným plusom je atypický scenár a hŕstka zaujímavých vrážd v podaní Santu, samozrejme hrozné dialógy, slabý dej a nudné zakončenie. Nebyť Fran Drescher na úvod tak by som to ani nezačal pozerať.

Lupiči paní domácí (2004)

Úprimne ma zaráža to, ako veľmi je podceňovaný tento, veľa ľuďmi označovaný, "remake". Ladykillers je síce inšpirovaný filmom z roku 1955, dokonca sa zhodujú aj v niektorých častiach deja, či v hlavnej zápletke, no nenazval by som ho nepodarenou kópiou. Práve naopak, je živým dôkazom toho, že stačí oprášiť starý dobrý koncept, trocha ho vylepšiť a to čo vám vznikne bude úžasná komédia. Klasika je klasika, to áno, ale som si istý že po zhliadnutí tohto filmu si na klasiku ani nespomeniete, určite by vám v nej chýbal Tom Hanks, ktorého herecký výkon je jeden z najlepších, ktoré som videl, určite by vám chýbali charaktery postáv, ktoré sú v pôvodnom filme oveľa slabšie a menej pútavo opísané, chýbal by vám návykový soundtrack a hlavne by vám chýbala svižná komédia, plná nezabudnuteľných hlášok, ktoré by ste v originále hľadali márne. Ladykillers možno niesu vrcholom komiky no vyčnievajú z radu a vždy keď mám možnosť si opäť na nich zasmejem. 80%

Courage the Cowardly Dog (1999) (seriál)

Geniálne od začiatku do konca. Úžasná animácia, neskutočne dokonalo vykreslené postavy, nezabudnuteľný vtipy a hlášky. Ani jedna časť nebola čo i len mierne nepodarená. Hneď po zhliadnutí pár epizód sa stanete aj Vy fanúšikom Couragea. 95%

Requiem za sen (2000)

Priznávam sa, že som zo začiatku pristupoval k filmu skepticky, no po pár minútach ma príbeh spolu s dokonalým soundtrackom vtiahol do seba a mne nezostávalo nič iné ako dúfať že tragické osudy hlavných protagonistov sa zmenia k lepšiemu. Aj keď sa tak nestalo, film na mňa dokonale zapôsobil a mne nezostávalo nič iné ako si ho pozrieť ešte raz. Neskrývam svoje nadšenie nad presvedčivými výkonmi hercov, úžasnou kamerou a taktiež profesionálnym scenárom. 95%

Doom (2005)

Ako fanúšik hry nedokážem skrývať pohoršenie nad tým ako scenáristi domrvili, to o čom Doom je. Podarené kulisy vám nikdy nenahradia pocit znechutenia, ktorý vás ovládne hneď, ako si uvedomíte úroveň amatérskych hereckých výkonov, ktoré nezachraňujú ani charizmatické postavy hrané Urbanom a Rockom. Doom síce pôsobí svižne, ale taktiež veľmi jednoducho. Z univerza hry Doom sa dalo vyťažiť o mnoho viac ako ďalší akčný film s pár peknými efektami, ktorý si pozriete nanajvýš tak večer na Markíze. 30%

Kimčongílie (2009)

Kvalitný koncept upadá na banalitách ako nedostatok autentických záberov, podivné pokusy o dosadenie umeleckých prvkov, či zábery, ktoré vám skôr pripomenú prezentáciu v PowerPointe ako kvalitný dokument. Tak či onak nenudil som sa: 60%.