Útěk z vězení (2005) (seriál)

Dal bych 3 hvězdy, ale jednu navíc, díky výkonu, který předvádí Peter Stormare.

Poslední spravedlivý (2002)

Hotel Rwanda je krásný film, ale tenhle dokument Vás dostane, jelikož víte, že mluví ten, kdo tomu byl nejblíž.

Vražedná pole (1984)

Tento film se nedá popsat, ten se musí vidět. Přes 2 hodiny něčeho, co Vás minimálně přesvědčí nevolit komunisty ( což by měl každý vědět, aniž by to viděl :-)))

Eleni (1985)

Scéna, která mi navždy utkvěla v paměti a i když v ní nevystupoval John, tak když se řekně Malkovich, vidím tento film a tuto scénu ve které ani není :-))......... Je to scéna, při které je matka vedena na popravu ( a to jsem poprav ve filmu viděl dost a dost).......... Husí kůže jen, když na to vzpomenu. Vřele doporučuji, jelikož i příběh nepokulhává.

Nepříjemná pravda (2006)

chytil jsem posledních 40 minut a byl jsem překvapen, jak je vše, na první pohled složité, vysvětleno jasně a jednodušše. nedokážu ovšem říci, zda jsem se nestal obětí propagandy :-))

Černé zlato (2006)

Kilo kávy stojí v Evropě v přepočtu 3000 Birhů(?) a ten kdo ji v Africe vypěstoval dostane 1....."Kdybychom dostali 3, byli bychom bohatí a naše děti mohli do školy." Snímek o tom, jak se velmoci staví k zemím třetího světa - jednání o vzájemné pomoci je vedeno bez nich a oni potupně čekají za dveřmi (momentálně zkrachovala a obnovení bude trvat několik měsíců či dokonce let). Je zde popsán systém fair trade ( u nás fairtrade.cz) a systém vykořisťování zemědělců velkými korporacemi. Je krásný paradox toho, že ceny kávy určuje newyorská a londýnská burza, tedy země které nevyprodukují ani gram kávy za rok. Snímek, který stojí za shlédnutí.

Rodinný portrét (1974)

Vynikající Lancaster je doplňován i ostatními herci. Stařec je donucen přehodnotit svůj pohled na okolní svět. Přesto, že je nájemníky skoro terorizován, čím dál víc je na nich závislý. Visconti detailně ukazuje a rozkrývá charakteristiky postav. Starý profesor....na jednu stranu jsem ho chápal a na druhou ho litoval..........Řekl bych, že v tomto filmu si musí každý najít své.

Černé světlo (1994)

neuvěřitelně roztahaný film, kde poselství toho, že státní mašinerie je nepřekonatelná, vleče jako já při zkouškovém období do školy. Vtipně působí chvilka, kdy hrdina v Africe rozhazuje tisíce franků a za chvíli je oprava za pár set franků drahá. Nic nepůsobí dostatečně věrohodně.

Murderball (2005)

Film mě velmi zasáhl svou hloubkou. Opět jsem si uvědomil, že co občas řeším, jsou jen maličkosti. Vynikající hudba a propojení 3 hlavních hrdinů, což dává dokumentu grády. p.s.scrytcher byl asi velmi unaven, že ho to uspalo :-))

Laura (1944)

Film noir buď milujete nebo nenávidíte, toť můj názor. Musel jsem jim přijít též na chuť. Jejich "zpomalenost" mě ničila, ale našel jsem v nich krásu. I kdyby měl Lima pravdu, zapomněl na herecké výkony, které byly perfektní. A představitelka Laury......ta je nádherná až to hezký není :-)