Vlasy (1979)

“Super” doba, super hudba, super herci a závěr závěrů.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Milý ukecaný seriál vhodný k odpolední svačině a popracovnímu oddechu.

Zelená míle (1999)

V Zelené míli mě bohužel přímo ruší ona mysteriózní linka. Vězeňské drama šlape dobře a najednou je z filmu fantasy pohádka? Celému dramatu to významně ubírá na vážnosti i síle. Ještě k tomu připočítejme onoho vypravěče z důchoďáku a starší bratr tohoto filmu má jednoznačně navrch.

Méďa (2012)

Na faktu, že plyšovej medvěd mluví a je sprostej, zdá se, lze utáhnout celou sérii filmů. Ano, bůh žehnej markeťákům, kteří to do nás nasolí. Komedie s pár fórkama, jež ale nedosahuje ani kvality prvního Emerikn páje.

Mamma Mia! (2008)

Šity, šity, šity ve světě pracháčů. Hrůza - úplně totální. Film, jejž zachraňuje hudba kapely ABBA, si víc slov ani nezaslouží.

Babovřesky (2013) odpad!

Toto není film, pročež žádám o jeho bezodkladný výmaz z filmové databáze. Děkuji

Dobrý ročník (2006)

Dobrý ročník je vcelku špatný film, z něhož kýč přímo kape, a jenž se téměř nedá vydržet sledovat až do konce. O bravurní režii může psát snad jen někdo, kdo Scotta opravdu bezmezně miluje. To už i on točí podle Rosamunde Pilcher? A Russell Crowe nehraje nepřekvapivě tuto roli vůbec dobře, pročež zde platí to samé, co u režie.

Český sen (2004)

Záměr není vůbec špatný, zpracování spíše dobré, ale nemůžu se ubránit dojmu, že od závěru tvůrci čekali víc - když to mělo vše bouchnout a natáčení “blbové” měli filmaře napadnout, vlastně se nic nestalo, všichni se zasmějí, že se nechali napálit a jde se domů. Takže z toho vlastně čecháčci nevycházejí tak špatně, jak asi někdo může očekávat. Jednu ze scén pak považuji za zcela nechutný útok na důstojnost - to když matka zpívá s dětmi na parkovišti a tvůrci prostřihnou západ slunce - manipulace v celé svojí kráse.

Fair Play (2014)

Velmi dobře zpracované téma, o němž se překvapivě málo mluví, ačkoli mnoho medailí a rekordů bylo dosaženo díky dopingu a z celý sport se tak vlastně stává wrestlingem na úkor zápasu - divadlem, jemuž nikdo nevěří. Výpravou je film sice komornější, o to více však působivý. Za zmínku jistě stojí také výtečný výběr hereček.