Černý jestřáb sestřelen (2001)

Vizuálně orgastický masakr s verbovacím podtextem, který musíte zapudit, abyste si tu audiovizuální nádheru naplno vychutnali. Tupý náborový scénář ovšem kazí filmový zážitek při dalším zhlédnutí.

Tommy Boy (1995)

Možná je ho škoda jako člověka, ale asi ne jako herce a určitě ne jako komika...

Do poslední kapky krve (2000)

Asi v půlce filmu jsem se úplně ztratil a pak už jen přežíval na několika velmi dobrých přestřelkách. Pravda, oproti Kontrabandu je to bomba, ale i tak u mě zůstává Hark stále jen v kolosálním stínu mistra Woo.

Lovec jelenů (1978)

Geniálně napsané a mistrně natočené válečné drama o pravé frustraci Vietnamem. Snad v žádném filmu nebyly tak dokonale skloubeny dvě naprosto odlišné tváře tohoto světa. Jak šokující, když idylický civilní prolog najednou přeskočí na drsná asijská jatka!

Kašlu na lásku (2003)

Zajímavá stylová podívaná. Sice formálně dokonalá, ale chybí tomu ty pravé emoce, které dělají z romantických komedií víc než jen líbivý obrázek, na nějž se jednou podíváte a bohatě vám to stačí. Ewan McGregor jako zlatíčko pro každého jasně převyšuje místy bezradnou Zellweger.

Taťka (2003) (TV film)

Hrůza hrůzoucí. Ty děcka neuměj ani trochu hrát.

Spice World (1997)

Holky jsou sice docela pěkný, ale to je na celovečerák poněkud málo. Tady těmhle pokusům hudebních kapel jsem však nikdy nefandil.

Princ a Večernice (1978)

Už třeba triky jsou hodně velkej úlet. Navíc - řečeno slovy štrýtu - princ není vůbec cool, ale jen usoplenej čučkař, co se musí spoléhat na svoje švagry...

Svatby podle Mary (2001)

Teda při dialozích "Vidím ti na očích, že to neděláš kvůli sobě, ale kvůli mně" - "Jsem ráda, že mám takového otce. Láska není procházka růžovou zahradou. Láska není pohádka" mi povolovaly svěrače. Navíc Lopezovic herectví je k nepřežití.

Bowling for Columbine (2002)

Smál jsem se a přitom měl husí kůži. Skvěle jsem se bavil, i když mi tuhla krev v žilách. Michael Moore natočil výtečný dokument, který skvěle snoubí sílu reality s možnostmi manipulace s realitou ve snaze co nejvíc šokovat diváka. Na poli dokumentárního filmu fascinující zjevení.