Králíček Jojo (2019)

Základom je veľmi podarená a inteligentná komédia (miestami až paródia), postupne ale prechádza čoraz viac do drámy. Tie prechody ale nie sú veľmi prirodzené, lebo tieto časti sa tu dosť bijú, prepnutia medzi nimi sú príliš rýchle a príliš veľké. To vo výsledku obom uberá na kvalite (zážitku). Treba povedať, že obe polohy tohto filmu sú vydarené samé o sebe, a aj napriek ich nešťastnej kombinácií stojí výsledok za to. Veľkú rolu v tom majú aj skvelé herecké výkony.

Černobyl (2019) (seriál)

Perfektne vyladená atmosféra, veľmi dobre podaná reálna udalosť. Nič tu nevŕzga, nenachádzam jediné slabé miesto do ktorého by sa dalo oprieť. Zaslúžený hype. (Sure, ruština by bola veľké plus, na druhú stranu ak by cena za to mali byť slabšie herecké výkony nestojí to za to).

Skandál po anglicku (2018) (seriál)

Samotný škandál/zločin je podaný humornou až banálnou formou, nejakú kriminálku teda nečakajte. Nadnesená forma uberá aj na dramatickosti, sú tu ale aj vážnejšie momenty. Seriál vypovedá teda o dvoch veciach: škandál okolo objednávky vraždy poslancom parlamentu a náročný život homosexuála v spoločnosti ktorá homosexualitu odsudzuje. Problém je, že ani jedna línia nemá výrazne navrch a vo výsledku nefunguje úplne naplno ani jedno ani druhé. Bez ohľadu na scenár, herecké výkony tohto seriálu (najme Hugha Granta) sú úžasné a samé o sebe sú dobrým argumentom prečo ho vidieť.

Frankie Boyle's New World Order (2017) (pořad)

Frankieho humor je svieži a originálny, ale hlavne neskutočne brutálny. Hostia tiež vedia často prispieť, mnohokrát však z Frankieho one-linerov ostávajú bez slov tak ako divák. Zároveň sa tam riešia témy ktoré sú hocičo len nie banálne.

Alan Partridge's Scissored Isle (2016)

Skvelá paródia ktorej humor je inteligentný a hlavne nenápadný - nie sú tam explicitné vtipy bez hĺbky ktoré hneď udrú do očí, je to celé tak nejak medzi riadkami. Príde mi to ako skvelá ilustrácia anglického humoru v porovnaní s americkým. Okrem toho to bolo moje prvé stretnutie s postavou Alana Partridga a stálo za to :) Pozeral som to na ytb - https://youtu.be/y8rPBlzCIsc

John Wick (2014)

Zážitok z tohto filmu je asi taký ako keby ste sledovali niekoho hrať počítačovú strieľačku na ultra ľahkej úrovni (celkom sa zdráham nazvať to film). A to platí pre všetky možné aspekty - napríklad mimoriadne jednoduchý a priamočiary dej. Problém je v tom, že počítačové hry radšej hrám ako sledujem.

Nebe s.r.o. (2019) (seriál)

Je to strašne, strašne jednoduchučké. Žiadna hĺbka, žiadna nuansa, postavy jednorozmerné karikatúry, zvraty buď náhodné alebo skratkovité, klišé od začiatku do konca. Všetko ideálne atribúty programu pre malé deti ktorý musí byť jednoduchý, musí byť jasné kto je v tejto chvíli dobrý, kto je zlý, a prečo, aby tomu deti zvládali rozumieť. Program pre dospelých má však podľa mňa na viac.

Leaving Neverland (2019)

Silné príbehy a výpovede. Dokument sa skladá len z troch typov scén a ničoho iného - gro sú spomienky hlavných protagonistov a ich rodín ktoré sa striedajú s dobovými zábermi z rodinných/Jacksonových archívov. Poslednou igredienciou sú často sa opakujúce dronové zábery na Neverland a Los Angels. Pekne to spolu funguje, ale pri štvorhodinovej stopáži to neobstojí. Keby má dokument dve hodiny namiesto štyroch dosť by mu to pomohlo. Výpovediam protagonistov som veril a to čo sa dialo je hrozné. Nechcem ani vedieť čo si myslia iné obete sexuálneho zneužívania pri čítaní komentárov schopných Jacksona obhajovať ako poloboha len preto že bol celebrita. I tak si myslým že to šlo spraviť ešte silnejšie, presvedčivejšie a prístupnejšie. Za to ide dolu jedna hviezda, druhá za spomínanú stopáž.

Šerifská hvězda - Série 2 (2019) (série)

eee, oproti prvej sérií je to menej pútavé a napínavé, aj Tim Roth je menej hrozivý, aj príbeh dáva menej zmysel (čo už je celkom málo). Stále to má ale viacero špičkových momentov, a stále ma to more or less bavilo. Dúfam že spravia tretiu sériu.