Toxický mstitel (1984)

„To monstrum má vyvinutý zakladní pud potírat zlo.“ Nefalšovaná úchylačina pre skutočných fajnšmekrov. Túto porciu splatter náseru treba rozhodne brat s rezervou, no tento film sa nehrá na nič čím nie je. Tým pádom som sa pri tomto počine plnom prehnaného násilia, prehrávajúcich hercov a nechutnej disko hudby kráľovsky bavil.

Být skinheadem (2003)

Dokument mapuje hnutie skinheads cez pravicovú, lavicovú až po apolitickú odnož. Film samozrejme vyvracia rasistickú podstatu hnutia, je spracovaný dosť záživne a ponúka zaujímavý náhľad do tohto kultu. Táto subkultúra je mi síce veľmi blízka no myslím že Skinhead Attitude si rovnako udrží diváka ktorý o tomto hnutí okrem rozšírených poloprávd a predsudkov nevie nič.

Tetsuo (1989)

Sila, bola asi prvá reakcia na tento film. Že Japonci nepoznajú vo filme zábrany nie je nič nové, no aj napriek tomu je Tetuso dosť náklad ktorý sa ani po dopozeraní nevytráca z hlavy. Zo začiatku sa film dostáva pekne pod kožu, žiaľ druhá polka mi už neprišla taká záživná a miestami dokonca nudná. Každopádne za tým vidím viac než len prvoplánovú úchylačinu a keby si film zachoval atmosféru ako v prvej polke tak idem s hodnotením vyššie.

Mark of the Vampire (1935)

Pred pustením filmu som naozaj netušil že sa jedná o remake čiže som bol celkom prekvapený keď som dej začal spoznávať. Tod Browning sa rozhodol po 8 rokoch natočiť zvukový remake svojho nemého London after midnight. Predtým Lon Chaney teraz Bela Lugosi, hodnotiť ktorý film je lepší žiaľ veľmi nejde keďže posledná známa kópia London after midnight zhorela v roku 1967 pri požiari v MGM. Čo povedať k Mark of the Vampire ako takému, uhrančivý gróf Mora (Bela Lugosi), desivá upírka Luna (Carroll Borland), scény s češtinou prekvapia a pobavia, negatívne nehodnotím ani nečakaný záver tohto príbehu, ktorý síce na prvý pohľad priaznivcov upírskych klasík sklame, ale pridáva veľký kus originality.

Příšerné stíny (1927)

Ako ohodnotiť film ktorý sa považuje za stratený? Lon Chaney pôsobí na fotkách naozaj desivo, dej je zaujímavý s originálnym koncon a taktiež to že London after midnight je najvýnosnejším filmom Toda Browninga a Lona Chaneya napovedá že zhorením poslednej kópie najskôr zhorel aj cenný kus kinematografie. Rick Schmidlin odviedol dobrú prácu a ak vystihol aspoň z časti atmosféru filmu tak moje hodnotenie by mohlo ísť len hore.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009) odpad!

Megan Fox v roli sexi upírky, toto rozhodne nie sú kritéria podľa ktorých si vyberám filmy, no človek raz za čas dostane chuť na niečo jednoduché pričom chce vypnúť. No tento film bol rozhodne zlá voľba, namiesto jednoduchej zábavy sa dostaví len hodinu a pol dlhá nuda, ktorú som po hodine naozaj nezvládal a pretáčaním sa márne snažil v zvyšnej polhodine nájsť nejakú pozerateľnú pasáž. Trápne hlášky ktoré sa snažia byť vtipné, celé to pôsobí neuveriteľne stupídne, v tomto filme nefunguje naozaj nič.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Film ktorý sa s ničím nesere, žiadne dlhé naháňačky, zúčastnení padajú jeden po druhom ako na jatkách, čo mimochodom nieje vôbec prirovnanie mimo tému. Oproti remaku (2003) možno menej krvavé ale neporovnateľne surovšie. Film ktorému to násilie naozaj uveríte.