Semtex Blues (1993)

Oddychová kravina, na ktoré si moc nepotrpím, jedna z tých dvoch hviezd je za "Mórtyho" ktorý nemal chybu :D

Brutální predátoři (2011) (seriál)

„Je to úplne desivé, je to noční múra ktorá by se mohla zase vrátiť“. Na toto sa fakt nedá pozerať, tento typ dokumentov šíriacich paniku fakt nemusím. Miestami neviem či pozerám na prírodopisný film alebo na nejaké Béčko ktoré začína predponou „MEGA“. Ten hlas komentátora ktorý to prežíva ako najkrutoprísnejší horor ma vytáčal natoľko že som to nebol schopný dopozerať, vzhľadom nato nehodnotím ale obávam sa že by to šlo do odpadu.

Sedm smrtelných útoků (2001) (TV film)

Austin Stevens je jednoducho magor, nenapadá ma nik kto sa po uhryznutí Naja haje, dokáže za dve hodiny vrátiť späť do terénu a vytiahnuť tú istú kobru z kríku aby ju mohol odfotiť. Niekedy to síce preháňa a dovoľuje si viac ako je nutné čo dokazuje aj fakt že ho dva zo siedmych hadov v tomto dokumente uhryznú ale aj tento ako väčšinu jeho filmov sledujem so zatajeným dychom, krútim hlavou a kochám sa úžasnými zvieratami.

Nejnebezpečnější hadi Číny (2013) (TV film)

Ukážka že dokument môže byť zaujímavý aj bez toho aby robil zo zvierat strašiaky. Ťažko sa niečo vyčíta filmu ktorý je robený s takým nadšením aké ide z Nigela Marvena. Jedna z vecí ktoré ako človek zaujímajúci sa o plazy najviac odceňujem je pri väčšine druhov uvádzanie latinských názvov čo podobné dokumenty majú vo zvyku len zriedka.

V zajetí démonů (2013)

Natočené veľmi dobre a aj otrlému divákovi par krát počas filmu nabehnú slušné zimomriavky ktoré nechcú odísť, napriek tomu scény keď sa už „lieta“ cez miestnosť sú podľa mňa cez a iba uberajú filmu na dôveryhodnosti ktorú sa snaží už od úvodných tituliek nadobudnúť. Koniec čoby náboženské posolstvo zrovna nežeriem, a aj napriek tomu že nejde o nič prelomové, je to slušne natočený horor ktorý vtiahne a pustí až po skončení.

Bojovnice (2011)

Neviem sa zbaviť pocitu že všetko čo tento film ponúka som už videl inde a spracované lepšie. Samotne scény mi prídu od začiatku (American HIstory X) až po koniec (Romper Stomper) vykradnuté. Celé mi to príde zmätené, miestami nelogické a predvídateľné. Film sa snaží šokovať samotnou tématikou neonacizmu, nejakým tým násilím a nie úplne jasne vyjadreným posolstvom, no nejako ma to kvôli slabšiemu spracovaniu a kilám klišé nechalo chladným.

La cara oculta (2011)

Bezprostredne po pozretí veľmi ťažko nájsť slov. Veľmi dobre natočený thriler po ktorého zhliadnutí bude sklamaný snáď len málokto. K deju sa rozhodne nemám v pláne vyjadrovať, snáď len že nič originálnejšie som už pekne dlho nevidel. Pozerať trailery ani čítať toho na tony pred zhliadnutím filmu väčšinou nemám vo zvyku a v tomto prípade je to priam nevyhnutné. Aj napriek tomu že zvrat na ktorom spočíva celá originalita prichádza v prvej tretine stopáže, podľa mňa trailer prezrádzajúci túto časť deja veľmi významne degraduje zážitok z tohto snímku. Preto je vhodné sa mu oblúkom vyhnúť a proste sa len nechať vtiahnuť tým čo La Cara oculta servíruje.

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

Ako charakterizovať tento film? Proste autá, násilie, kozy. Viem si predstaviť malého Quentina sediaceho pred telkou hltajúceho každú scénu. Tri striptérky s luxusnými kozami a rozdielnymi hranicami kam zájsť, vyvádzajúce v púšti a rozhodnuté okradnúť starého zvráteného farmára túžiaceho páchať svoju pomstu na všetkých ženách. Zaujímavo natočené béčko pri ktorom som sa dosť dobre bavil. 3+

Monstrum z jeskyně stínů (1959)

Partia zločincov ukrývajúcich sa v horách, čakajúc na lietadlo a monštrum ktoré nikto vlastne celý film neberie vážne. Nelogickosť chovania sa postáv je do očí bijúca, nemá to čo ponúknuť ani ako gangsterka ani ako horor. Ani tých posledných pár minút s monštrom na ktoré ste pri tomto filme už po niekoľký krát zabudli, tomu žiaľ šťavu nedodáva.

Mistr loutkář (1989)

Či toto nazvať horor je celkom diskutabilné, osobne mi na tom neprišlo strašidelné vôbec nič. Moje očakávania rozhodne veľké neboli ale čakal som aspoň pár nepríjemne vyzerajúcich bábok a priemernú vyvražďovačku. No samotné bábky namiesto strašidelnosti skôr budia dojem ako z Toy Story a ani vraždy neboli spracované tak aby filmu dodali šťavu. Oproti Zlovestnému tichu ktoré má dobrú atmosféru a zaujímavý koniec, je pre mňa Majster bábkar žiaľ iba nezáživná nuda ktorú dá dosť práce dopozerať.