Andor (2022) (seriál)

SLOBODA je číra IDEA. Nastáva spontánne ,nikdy nie na povel.Aj malá vzbura proti krutovláde a paranoji posunie celok dopredu. Existujú celé armády ľudí, ktoré ani netušia že bojujú za našu vec. A pametajte si ti toto. Tyran drží svoju nadvládu tak zúfalo, pretože nie je prirodzená. Pretože ho poháňa strach . tyrania jedného nie je prirodzená, pretože si žiada neustálu starostlivosť , lebo sa stále drobí a štiepi. Autoritárstvo je krehké a útlak je len prejavom strachu . a na to pamätajte . Príde okamih, keď jednotlivé malé šarvátky ,všetky malé chvíle vzdoru a nesúhlasu a jednotlivé výkriky spustia lavínu ostatných a znnova ďalších a prelomia tak hrádzu moci , a krutovláda sa utopí.Jedna jediná kvapka rozhodne. Na to pamätajte. Nevzdávajte sa.    Seriál  by som začala púšťať v Rusku ľuďom ako špeciáln y manifest.

Elvis (2022)

film je skôr poctou , mnoho je zatlačeného , akoby ani neexistovalo, totiž , že elvis určite nebol izolovaný a za svoje nekonečné aféry s ženami si rozhodoval len on sám :-) vo filme je vzorom opusteného citlivého rozorvaného chlapca. V reále si bol setsakra vedomý svojej jedinečnosti. Bol filantrop a v zásade štedrý muž.  Eh. tak ale mormón  zjavne nebol, stačí si prečítať pamäti jeho ženy, či neskôr dcéry.  Tá hudba ako tu niekto píše, teda rozhodne vymazlená nebola, jeho hlas a charizma sú nenapodobiteľné a mix Butlerovho hlasu mi dojem z jeho hitov výrazne znižoval. aj intonačne.

Bod varu (2021)

ale nič na tom nebolo skvelé...takto sektor nefunguje. Chľast šupáckeho Chefa? kľudne , ale v bistre. Na to aby rok flákal jeden bordel za druhým niekde, kde sú hviezdičky ehehé! to je akoby nás chcel bezruký presvedčiť, že vie hrať na husle.  Gastro ako v sérii The bear je už uveriteľnejšie , tam aspoň herci brali kurz menežovania gastra, tu sa ale nedalo pozerať na mikroinscenačné drámy o ničom, aj babka z Mauacek  by rýchlejšie a kvalitnejšie uvarila . Armáda neschopných motákov, od umývačov po obsluhu, to celé vyzeralo ako paródia na staničný bufet. Ak sa priemerní diváci nechajú hecovať utajovaným rádoby adrenalínom, sú naivní. Toto bol takmer natočený odpad. Zlá nálada ako bonus. O varení niečo viem, ale toto je také scifikino.

Všechno, všude, najednou (2022) odpad!

tak ak sa oscary merajú podľa emócie zvanej odpudivý chaos, tak si tvorcovia naozaj každú jednu sošku zaslúžili... ja som v tom videla presne to čo tam bolo.  Nadľudské trápenie v snahe vyhovieť praštenému režisérovi a prepálenú hovadinu, ktorá ľudí stojí akurát stratu času.  Ak sa na tomto vie niekto pobaviť, v pohode,ja určite nebudem ochkať na originalitou veľdiela :-).

Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

najlepšia gradácia seriálov vôbec. pekný záver, africká téma ..haló,pozeráš niekedy fotbal? kto asi vychytáva najviac bodov za Britániu? no bieli to nie sú. Tak zhňahňaný Marhoul nech sa ide bodnúť. žvaní o ničom.

Všechny velké a malé bytosti - Šťastné a k***a veselé! (2022) (epizoda)

nie je to vonkoncom žiadne klasické spracovanie knihy.. v reále išiel sigfried (donald sinclair) aj james..tris ostal ako vojenský veterinár... takže sportovec, radšej začni čítať. a v úplne skutočnom reále alf wight---james napísal knihy plné humoru a dobrodružstva, tu ide len o telenovelové stvárnenie takmer nepodobné knihám,kde sú tak nádherne košaté príbehy kvôli malým kulisám (nechápem prečo prenajali len 2 natáčacie miesta  )nepoužiteľné ,  samozrejme od  Netflixu sa iné čakať nikdy nedá , ako inak. Ale tento diel si zaslúži plný počet, inšpiruje.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

detinská zlátanina Narnie kombinovanej s Hrou o tróny, občas reznuté žiariacim jeleňom z Harry Pottera.

Perinbaba a dva světy (2023)

ked sa niekto pokúša zhodnotiť ešte aj rozprávku, je mi do smiechu. Jakubisko zomrel a bodka, niekto to zostrihal možno tak, možno inak...Tvorba excelentného režiséra je v tom citiť a bodka.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

bože, čo to bolo za nudu? nedotočené, sceény nastavované predlhými stopážami, skrátka je vidieť, že to malo tak 40 stranový scenár s dialógmi, čo by mali zmysel a zbytok sa natiahol do vaty. Škoda námetu.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

fascinujúca je podoba herečky s Annou Rakúskou..po rokoch zas francúzska klasika v opulentnom štýle.Ale Dumas ostal zachovaný.  Všetko je tak svižné a samozrejmé,  kamera ,farby, dej.  2 hodiny ubehli  ako voda.  Bolo by skvelé natočiť príbeh o skutočnej Anne Rakúskej a kardinálovom synovcovi Mazarinim,ktorý jej pomáhal vládnuť Francúzsku dobrých 15 rokov,  nakoľko v reále kráľ a kráľovná spolu na dvore ani  nežili, Ludvík XIII bol na chlapcov,a nemali k sebe blízko.  syna splodili údajnou náhodou až po 20 rokoch kdesi ďaleko od paláca. Ona ale bola slušný kvietok, a reálne jej ku korune aj regenstvu pomohol práve slávny kardinál Richelieu a jeho synovec Gullio, Mazzarini.