Vlkodlak (2010)

Pocta klasickému hororu. Nic víc, nic míň, ale celé velmi zdařilé a víc ani není třeba. Skvělý film ...

V pasti (2018)

SPOILER ALERT .............................. Jako průběh filmu ok, vše se tak nějak ještě dá. Nemám problém ani s tím, že se defakto "nic nevysvětlí", ale Susanne Bier už asi ztratila všechny svoje kvality, protože obzvláště v závěru se celý film totál domotá. .............................. ULTRA SPOILER ALERT .............................. Po tom všem, Malorie dovede děti umělýho bezpečí, který je naprosto přiblble prostě jen z většiny tvořený slepými, najednou všechno krásný a pomyslnž zlo, který zlikvidovalo většinu populace, si asi řeklo, že tedy na tohle místo sere a nechá ho být. Lidí tam jsou dobrých 200, spíš asi i víc, ale celý to působí tak uměle, že se mi ani nechce přemýšlet nad tím, čím se všichni živí, jakou asi mají budoucnost a už vůbec ne, že tu chvíli je vše zapomenuto a najednou prostě vše zalito sluncem. Celý fim nebyl ani zdaleka Áčkový, ale konec je podstrčený Béčko.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Dávám 1*, protože natočit film není lehký a je tam Lanďák. Zároveň ale právě přesně tohle nechápu, protože tak vypatlanej dětskej film jsem ani nečekal, že jsme kdy vůbec natočili ...

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Dal jsem 1 hvězdičku, protože mě bavilo se na to dívat už jen kvůli tomu, bych viděl jak špatný to celý je. Neskutečná mixáž, herecké výkony mnohdy k smíchu (opět nerozumím oblíbenosti Dolanského) a ten "jakože" steampunkový styl promítnutý do kostýmů byl dle mého skokem do tmy. Princezny s královnou vypadaly jako šlapky s bordel mamá a král umíral spíš od celkové trapnosti toho všeho okolo, než že by jej tížil nesmyslný slib. Je mi líto herců a všech, kteří se do tohoto díla vložili, protože i se scénářem v ruce se to nedá dopředu vždy odhadnout :(

Pod kůží (2013)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Atmosférou, příběhem, celý úlet a takřka bez dechu..

Nejvyšší nabídka (2013)

KOMENTÁŘ ČÁSTEČNĚ PROZRAZUJE DĚJ ......... Film byl pro mě zklamáním. Dávám sice tři hvězdičky, protože film je to hezký, ale pointa se mi tak nějak sama vloudila do hlavy už chvíli po rozběhnutí příběhu a to by se lidem Tornatoreho formátu dít nemělo. Až příliž okoukané schéma, kterému je v detailech podřízeno vše, takže si pak sám tvůrce nevšimne, jak to v celku neladí. Jen aby to nakonec zapadlo do pointy. Například, naprosto zásadová a precizní hl.postava si najme na práci neznámého mladíka, který se objevil na scéně očividně teprve nedávno, atd.. Škoda, nejvyšší škoda..

Arizona Dream (1993)

Jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem měl to štěstí vidět. A pokaždé, když jej vidím, najdu v něm něco nového :)