Panic je nanic (2006)

Je to hrůza, ale přišlo mi to lepší než ostatní podobné filmy... takže 3 s obrovským mínus.

Absurdistán (2006)

Sebevíc je tahle komedie "idiotská", je postavená na zajímavém nápadu, který jsem zatím ještě zfilmovaný neviděl :) Film je založený na myšlence vojenského projektu, při kterém zkusí zmrazit dva lidi s tím, že je za rok zase probudí. Nestane se tomu tak a "rakve" s jejich těly skončí na skládce. Po 500 stech letech se oba probouzí v době, kde je všude jen hromada odpadků a všichni lidé jsou...ehm...idioti. Jako nejchytřejší lidé na Zemi se dostávají do vlády a řeší problémy ve stylu: "Proč nerostou rostliny, když na ně místo vody lijí 'nápoj s elektrolyty'" apod.

Krvavý diamant (2006)

Velmi silný příběh jedné africké rodiny, kterou rozvrátila válka poháněná penězi z prodeje diamantů. Pašerák Danny Archer usiluje o "svůj" diamant, Maddy Bowenová o svůj článek a Solomon Vanda chce zpět svou rodinu - jeden bez druhého to nedokáží, takže musí spolupracovat... Po hektolitrech prolité krve čeká diváka happyend - rodina se sejde a ty špatné stihne smrt, nebo alespoň některé z nich. Ve filmu není o akci a dobrodružství nouze, takže film určitě doporučuji.

Životy těch druhých (2006)

Film je o agentovi Stasi, který zahodí svou kariéru odposlechů tím, že "udělá dobrý skutek" a zatají informace z odposlechu Georga Dreymana. Pravděpodobně se zamyslel nad svým životem a osudem - jeho život nestojí za nic, místo ženy ho doma potká tak maximálně prostitutka, nic netvoří a jediná jeho síla je zničit život někoho jiného. Ve filmu uvidíte, jak probíhaly odposlechy v DDR, jaký se šířil strach mezi umělci, že jejich tvorba bude zakázána, a také poznáte absurdnost tehdejší doby, kdy i vlastnictví psacího stroje bylo nepřípustné.