Hafan hasičem (2007)

Skvělý a taky trošku dojemný příběh o jednom krásném pejskovi. Bez zbytečného patosu, což považuji vzhledem ke stále se zvyšujícímu počtu "poučných" pohádek za jednoznačné plus.

Jak jíst smažené žížaly (2006)

Spratci jsou to, všechny bych je postavil do řady a po "staročesku" by pár schytali, ať si sociální pracovnící, psycholožky a Džamila Stehlíková říkají, co chtějí. Možná jsou to jen přehnaně expresivně napsané postavy, aby dětští herci měli při svých omezených schopnostech co hrát, i tak je to ovšem varování před americkou výchovou dětí. Přes tuhle hrůzu je však snímek, narozdíl od žížal, celkem chutný. Bez sebemenšího problému a zanechání hlubší stopy vámi propluje. Taková ideální odpolední filová pohodička.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Poslední dobou vidím stále více filmů, které jsou vynikající až do chvíle, než příjde potřeba děj zakočit. Filmové závěry se jednoduše moc nedaří a 3:10 to Yuma je toho, bohužel, trestuhodným příkladem. To, co předvedli scénáristé v posledních 20 minutách jinak špičkového filmu, je naprostým ignoranstvím a zoufalstvím najednou. O to víc mě to mrzí, protože jsem se na 3:10 to Yuma velmi těšil a až do tří čtvrtin děje se pohyboval na hranici pěti hvězdiček. Nyní bohužel zbyla jen pachuť promarněné šance a to je přes vynikající herecké výkony a výbornou výpravu opravdu chabý výsledek.

Dračí války (2007)

Až na ten naprosto zmršený závěr, kdy nic nemá hlavu ani patu je to vynikající monster movie, hlavně při soubojích ve městě jsem se skvěle bavil, tam měl asi nastat konec! Triky jsou sice slabší, ale zase potěší jejich četnost. Závěr ubral z celkového hodnocení 2 hvězdičky.

Městem chodí Santa Claus (1970) (TV film)

Krásný příběh, moc se hodí do vánočních dní, kupa legrace a skvělé písničky i animace. Velmi logická stavba děje, takže by na Santu uvěřil i zapřísáhlý "Ježíškář" :-)

Azumi 2 (2005)

To, co v prvním díle nefungovalo, tedy filozofické lamentování je zde dohnáno do extrému a bohužel se nedočkáte ani výrazného akčního finále. Samozřejmě tu stejně jako u jedničky platí, že se silně vaří z vody. Děj samotný zůstal nadále nelogický a až drze hloupý, tedy pro příklad: Většina akčních scén začne tím, že jde někdo v lese a někdo jiný před něj hupsne. Zůstalo tu také až přehnané terminátorství Azumi, které je ještě více nesnesitelnější než v jedničce. Přibylo ovšem krve.

Azumi (2003)

Terminátor v šatičkách Azumi masakruje stovky lidí a u toho se snaží filozofovat o světu...Film, jenž se snaží být něčím víc než akčňákem, avšak díky nelogičnosti svého děje kouká zespoda i na své žánrové kolegy.

Pan Tau (1988)

Smutná tečka ke kdysi tak zbožňované postavě pana Taua. Atmosféra nadpřirozena zde vyjma snad až hloupého konce úplně chybí. Film o stáří, který dětem nebude nic říkat a dospělým připadně ztěží uvěřitelný, bude už navždy hyzdit filmovou tvář pana Taua. Nejlépe by bylo, kdyby nevzniknul, takto ho ovšem beru jen jako nevydařenou poctu Ottu Šimánkovi...30%

Zlatý kompas (2007)

Ano, uznávám že je temné Mystérum, organizace, která lidem říká jak se mají chovat, velmi podobná katolické církvi. Co však neuznávám je, že kvuli tomuto argumentu pobožní američtí rodiče nedovolili vidět Zlatý kompas svým dětem. Mrňata by se u něj totiž výborně bavila, najdete tu kupu mluvících zvířátek, Narnia-like dětské boje bez kapky krve a sem tam nějaký ten nevinný vtípek. Dospělí by si film ovšem tolik neužili, Golden Compass se sice občas bere velmi vážně, vzhledem k dětským hercům a milionům náhod tomu však jen ztěží uvěříte, nepodařilo se také udržet Potterovskou atmosféru nastíněnou na začátku filmu. Ještě k hercům: Nicole Kidman i Daniel Craig hrají vpodstatě epizodní role, v kontextu děje významné, ovšem v celkové stopáži velmi utlumené. Vše se točí kolem Dakoty Blue Richards a v tom je ten kámen úrazu. Její postava není schopná udržet si diváckou přízeň a svým arogantním chováním mě mnohdy přiváděla na myšlenku, že začnu fandit "těm zlým". Celkově hodnotím film slabšími 70% s tím, že se nudit určitě nebudete, ovšem nic víc než krásné efekty a svěží tempo neočekávejte.

Přehlížený (2007)

V některých momentech se film bere přehnaně vážně, víc než si vzhledem ke scénáři i hercům může dovolit. Jinak jsem se docela bavil. 50%