Ústav (2005)

Uznavam, ze na jednej strane sa film vliekol pomalym tempom, ale bol som velmi zvedavy, ako sa skonci. Film o zene, ktora sa zamiluje do nebezpecneho muza, ktory brutalne zabil manzelku a odpykava si trest v ustave pre zlocincov bol pre mna plny nelogickych zmyslani hlavnej hrdinky Stelly v podani Natashy Richardson. Ian McKellen si tu zahral pouzijem asi tvrde slovo slizkeho dozorcu ustavu, ktory si doslovne vychutnaval nestastie Stelly a Jacka, teda pripominal mi trosku Dr. Silbermana z Terminatora 2, ale to bolo samozrejme uplne o niecom inom. Myslim si, ze je o filme uz aj tak dost prezradene. U mna tak na jedno pozretie... 02.09.2008 ______ Natasha Richardson - (Stella Raphael) +++ Martin Csokas - (Edgar Stark) +++ Hugh Bonneville - (Max Raphael) +++ Ian McKellen - (Dr. Peter Cleave) +++ Joss Ackland - (Jack Straffen) +++ Gus Lewis - (Charlie Raphael) +++ Hudba: Mark Mancina +++ Producenti: Natasha Richardson, David E. Allen +++

Neodolatelný (2006)

Priemerny thriller, ktory na mna posobil prilis televizne. Susan Sarandon je vynikajuca herecka a taktiez aj Sam Neill, ktori film zachranili aspon na priemer, ale mohol byt lepsi, keby si reziserka dala trochu viac zalezat na scenari a pridala trosku viac na pilu. Pocas celeho filmu som premyslal, odkial mi je znama Emily Blunt v podani Mary. Potom som si spomenul, ze prave ona hrala kolegynu, ktora zaucala Anne Hathaway vo filme DIABOL NOSI PRADU (2006)... 31.08.2008 _______ Susan Sarandon - (Sophie) +++ Sam Neill - (Craig) +++ Emily Blunt - (Mara) +++ Charles ´Bud´ Tingwell - (Sam) +++ Hudba: David Hirschfelder +++ Producenti: Tatiana Kennedy, David Parker +++

Sexy botky (2005)

Dnes sa pytam sam seba, co ma viedlo pozriet si tento film, v ktorom ide o zachranu tovarne na topanky, pricom hlavnemu hrdinovi pomaha transvestit menom Lola pri vyrobe topanok s vysokymi podpätkami pre muzov. Odpoved: ani neviem. Myslel som si, ze to bude blazniva komedia, ale nebola. Dokonca na zaciatku filmu mi bolo oznamene, ze film sa zaklada na skutocnej udalosti. Väcsinu filmu som sa nudil, az posledna polhodinka ma trosku zaujala, ale nic moc. Aby som nezabudol, tvorcovia si opät nezabudli vybrat krajinu, o ktorej sa nehovori nic dobre, co sa topanok tyka, Slovensko. EUROTRIP (2004) a HOSTEL (2005) nie su jedine filmy... 29.08.2008 ______ Joel Edgerton - (Charlie Price) +++ Chiwetel Ejiofor - (Lola) +++ Sarah-Jane Potts - (Lauren) +++ Nick Frost - (Don) +++ Linda Bassett - (Mel) +++ Hudba: Adrian Johnston +++

Vlajky našich otců (2006)

Clint Eastwood sa pokusil natocit skor psychologicku sondu niekolkych vojakov o nasledkoch po utoku na ostrove Iwo Jima. Vylodenie a prvy velky utok na ostrove bol slusne natoceny, ale trvala kratko a potom sa vlastne pocas celeho filmu vracali spomienky hrdinov asi kazdych 10 minut na tie krvave boje, ktore mi skor liezli na nervy. Viacmenej slo o to, kto bol na slavnej fotke dvihnutia americkej vlajky na ostrove a ci ta vlajka bola prava, alebo nahradena druhou a ci ti vojaci su alebo nie su hrdinovia vdaka dvihnutej vlajke. Nechcem tym povedat, ze to bol zly film, ale cakal som nieco trosku ine. Teraz som zvedavy a tesim sa na surodenca tohto filmu DOPISY Z IWO JIMY (2006), ktory ma lepsie hodnotenia... 28.08.2008 ______ Ryan Phillippe - (John Bradley) +++ Jesse Bradford - (Rene Gagnon) +++ Adam Beach - (Ira Hayes) +++ Barry Pepper - (Mike Strank) +++ Jamie Bell - (Ralph Ignatowski) +++ Paul Walker - (Hank Hansen) +++ Robert Patrick - (Plukovník Chandler Johnson) +++ Hudba: Clint Eastwood +++ Producenti: Clint Eastwood, Steven Spielberg, Robert Lorenz +++

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Reziser Dennis Dugan sa opät spojil s Adamom Sandlerom, ktori uz spolu natocili komedie RIVALOVE (1996), VELKY TATA (1999) alebo pred rokom KDYZ SI CHUCK BRAL LARRYHO a vznikla dalsia blazniva komedia, ktora je az tak sialene blazniva, ze sa mozno mnohym scenam ani smiat nebudete. Zatial ma z reziserovych komedii mierne sklamala (J)ELITA ZE STRIDACKY (2006) s Robom Schneiderom, ale v tejto komedii som sa s chuti na niektorych scenach zasmial, napr. s Johnom Turturrom parodia na ROCKYHO (1976) a rozbitie vajicok alebo sex s babkami. Mozno je trailer klamny, cakal som trosku menej trapnych scen, ktore mi smiesne neprisli, ale tak je to pohodovka. Zo zaciatku vam pride Zohan ako miesanina Hancocka a Supermana vdaka jeho schopnostiam, ale tam slo iba o humor a o to, ze je najlepsi antiteroristicky bojovnik, snivajuci stat sa kadernikom :-).... 20.08.2008 _____ Adam Sandler - (Zohan Dvir) +++ John Turturro - (Fantom) +++ Emmanuelle Chriqui - (Dalia) +++ Rob Schneider - (Salim) +++ Chris Rock - (taxikár) +++ Nick Swardson - (Michael) +++ Mariah Carey - (Mariah Carey) +++ Hudba: Rupert Gregson-Williams +++ Producenti: Adam Sandler, Jack Giarraputo +++ (Videl v kine 19.08.2008) +++

Slavnosti sněženek (1983)

Mozno neviem prist na chut Menzelovým komediam, ale aspon pri tejto som sa dobre pobavil. Humorne hadky kvoli jednemu diviakovi a skvele dialogy si udrzali film na vysokej urovni a zaverecna oslava tiez nemala chybu. Nasmial som sa aj na Krejcikovi, ktory "zozral" styri klobasy" :-)... 01.05.2009 ______ Rudolf Hrušínský st. - (Franc) +++ Blažena Holišová - (Francová) +++ Jaromír Hanzlík - (Leli) +++ Josef Somr - (Vyhnálek) +++ Petr Čepek - (řezník) +++ Rudolf Hrušínský ml. - (pomocník traktoristy) +++ Petr Brukner - (traktorista) +++ Miloslav Štibich - (Jelínek) +++ Jiří Schmitzer - (hostinský) +++ Jiří Krejčík - (pan Karel) +++ František Vláčil - (starý myslivec) - Libuše Šafránková - (učitelka) +++ Zdena Hadrbolcová - (vedoucí prodejny) +++ Pavel Vondruška - (Holý) +++ Zdeněk Svěrák - (řidič trabanta) +++ Hudba: Jiří Šust +++

Kmotr III (1990)

Genialne ukoncena trilogia generacnej mafianskej rodine. Boli vo filme chvilky, ktore boli trosku zdlhave a to je prave dovod, preco davam 4 *, ale opät je to zaujimava drama nielen o Michaelovych obchodoch, ale i o vztahoch v rodine, k jeho zene Kay, dcere Mary alebo i k Vincentovi v podani Andyho Garcia. Nikdy nezabudnem na zaver filmu, ktory bol najemotivnejsi zo vsetkych casti... 23.10.2008 ______ Al Pacino - (Don Michael Corleone) +++ Andy Garcia - (Vincent Mancini) +++ Diane Keaton - (Kay Adams Michelson) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Eli Wallach - (Don Altobello) +++ Joe Mantegna - (Joey Zasa) +++ George Hamilton - (B.J. Harrison) +++ Bridget Fonda - (Grace Hamilton) +++ Sofia Coppola - (Mary Corleone) +++ John Savage - (páter Andrew Hagen) +++ Hudba: Carmine Coppola +++ Producenti: Francis Ford Coppola, Nicolas Cage +++

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Zial, nevidel som ani jednu hru od Cimrmanov, takze je pochopitelne, ze som nemohol chapat vsetkemu humoru, ktory sa vo filme vyskytoval. Ale pacili sa mi napriklad sceny, ked Cimrman prisiel vzdy o chlp neskor so svojim vynalezmi, ktore uz niekto iny vynasiel, alebo scena s dvojnikmi arcivojvoda a Nývlt. Urcite tam bolo mnoho dalsich humornych scen, ktorym som mozno nepochopil, ale mam rad panov Svěráka a Smoljaka a ich inteligenty humor... 14.11.2008 _____ Zdeněk Svěrák - (Jára Cimrman) +++ Valerie Kaplanová - (průvodkyně) +++ Petr Čepek - (arcivévoda / Nývlt) +++ Libuše Šafránková - (Alžběta) +++ Milena Dvorská - (arcivévodkyně) +++ Zdeněk Podskalský - (pokladník, trubač) +++ Jiří Kostka - (císař / macháně) +++ Pavel Vondruška - (Strauss) +++ Petr Kostka - (Mánes) +++ Boris Hybner - (profesor biologie) +++ Leoš Suchařípa - (Eiffel) +++ Jaromír Kučera - (Vrchlický) +++ Hudba: Petr Skoumal +++

Údolí včel (1967)

Petr Čepek - (Ondřej) +++ Jan Kačer - (Armin) +++ Věra Galatíková - (Leonora) +++ Zdeněk Kryzánek - (pán z Vlkova) +++ Miroslav Macháček - (mnich) +++ Josef Somr - (Rotgier) +++ Jana Hlaváčková - (slepá) +++ Hudba: Zdeněk Liška +++

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Nepamätam si, ci som niekedy v detstve tento animovany film videl, ale zazitok bol aj teraz dost velky. Najviac obdivujem animatorov, ako mohli tak krasne nakreslit a vo farbe natocit takyto film uz v roku 1937. To je hlavny dovod, preco si tento film zasluzi jednoznacne plne hodnotenie, aj ked sa dospely divak moze chvilkami nudit... 19.03.2010 _______ Adriana Caselotti - (Sněhurka) +++ Roy Atwell - (Doc) +++ Lucille La Verne - (Královna) +++ Moroni Olsen - (Čarovné zrcadlo) +++ Harry Stockwell - (Princ) +++ Hudba: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith +++ Produkcia: Walt Disney +++