Mrtvý vesmír (2008)

Stejnojmennou hru jsem nehrál, takže nevím jak moc je film s hrou provázán, takže hodnotím pouze film. Animované sci-fi? Dle mého naprosto skvělá kombinace dvou žánrů. U animace můžete vymyslet hodně zajímavých věcí, které by reálně vůbec nešli natočit. Dead Space: Downfall je v celku povedený a dost brutální film o tom, že do neznámých planet, by se vrtat nemělo. To se bohužel nestalo a bylo probuzeno zlo které 1) napadne psychiku oběti, 2) přinutí k vraždění , 3) udělá z mrtvých naprosto neuvěřitelně krvelačná a hrůzná monstra která se snaží masakrovat "normální" lidi, Film je vyrenderován dobře (bylo by asi blbé napsat natočen), napínavý děj (i když by se na něm ještě dalo zapracovat), všudepřítomné temno a strach, posledních pár přeživších se snaží uniknout jisté smrti. Do zhruba poloviny to platí, potom se z toho stane ale stereotyp a začnete se trochu nudit. Třeba postavy, proč jsou tak vážné (??), víc humoru by neškodilo nebo rozdílné charaktery. Nebo některé části byli vyloženě nedotažené a dali by se lépe využít. Ale co se týče masakrování, zde se tvůrci vyřádily a je se opravdu na co dívat. Dead Space: Downfall je dobrá řežba která v podstatě má za cíl jen uvést hru. Ale to stejně nemění ic na tom, že tento film patří rozhodně k těm lepším co se herních předloh týče.

Potomci lidí (2006)

Brilantní sociální sci-fi postavené na docela uvěřitelných základech. Nehraje si na nějaký "epic", megapříběh, vizuálně velmi povedené (kamera mě opravdu ohromila). Ano, je zde poměrně přímočarý děj, ale za to reálně "odvyprávěný".

Princ a pruďas (2011)

Od začátku do konce, samej fuck! Dalo by se říci novodobé fantasy pro pubertální jedince, sázející na vulgarity zasazené do klišé "quest" filmů. To by ani tak nevadilo, protože díky Unrated verzi se člověk alespoň párkrát zasměje. Škoda, že se scénáristé drželi celkem při zemi a víc neparodovali různé "hrdinské filmy" (a že jich bylo!). Prostě taková jednorázovka.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Moje srdeční záležitost. Ani nevím kde začít, od naprosto dokonalé náplně každého dílu, po fantastický výběr jednotlivých charakterů, kde si každý najde ten svůj. Dějové zvraty jsou zde tak často, že si divák není ničím jist a to ho drží tak napjatého, že ten další díl prostě musí vidět. U drtivé většiny seriálů to tak není ale PB si dokázal až na několik epizod v S4 stále držet svoji kvalitu.

Ztraceni (2004) (seriál)

Co dodat. Po naprosto famózním začátku přišly tuny bahna, které měly jen natáhnout příběh. Vydržel jsem to do třetí série a pak to zabalil. Příliš nechápu jedince, který i po těch letech stále dokáží mluvit o tomto seriálu jako o přelomovém...SIGNAL LOST!

Bastardi (2010)

Další do sbírky zbytečných českých filmů. Naprosto primitivní zápletka společně s vynucenými scénami plné toho co typický český divák prostě chce vidět a u čeho se může rozčílit posílají tento film na dno. Jednu hvězdu přeci jen dám: film totiž nakousává téma, které je prostě tabu, bohužel špatným způsobem.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Naprosto vynikající seriál, který si mně získal svoji originalitou a kombinací jednoduchých, ale zajímavých mini příběhů v každé epizodě. Každá série přináší nové nápady a úroveň se tak stále drží vysoko.

Zdrojový kód (2011)

Celkově za to, jedná se o dobrý film, který slušně naplňuje požadavky žánru, bohužel, díky tomu, že nemůže příliš operovat s příběhem (hodí se porovnání s "Buried", které sází na atmosféru) je poněkud uzavřený. Měl jsem trochu problém, s tím, že si autoři pořád pohrávali s tím, co už u nich je možné a co už ne, což mě nejvíce dostalo v závěru filmu. Jinak, tedy film měl z každého trochu, to bylo dobré, ale "nepřidal nic navrch", takže celkově v zato: jsem mírně zklamán.

Auto*Mat (2009)

Z novějších českých dokumentů to je ten lepší. Otvírá jistě kontroverzní téma, týkající se všech a to nejen ve městech. Celí dokument je vlastně jen pospojován z oddělených "dějstvích" ve kterých se ať už autor, nebo ostatní z auto*matu pokouší něco změnit nebo ovlivnit, divák v podstatě nevidí žádný vývoj situace a to zřejmě díky tomu, ža fakticky žádný nenastal. Bylo by jednoduché říci, že dokument vlastně nic nedokázal, ale on jen odráží realitu, ve které se toho bohužel moc nedokázalo. Filmařsky jde tedy v podstatě o delší reportáž, ale z pohledu diváka alespoň částečná sonda do dění kolem dopravy ve městě,

Horizont události (1997)

Po nedávném shlédnutí Death Space Downfall jsem si říkal, že si musím sehnat film který byl v podstatě předlohou filmu i hře. Tuto scifi klasiku jsem zatím nikdy neměl možnost vidět celou, takže jsem si to vynahradil až nyní. Dvěma slovy: mistrovské dílo. Už od počátku zbystříte zrak aby vám náhodou něco neuteklo a nevydechnete až do závěrečných titulek. Děj je zasazen klasicky: vesmír, nepodařená mise, záchranná loď, nekompromisní kapitán a děsivá atmosféra...a...zlo. Tento film si ani tak nepotrpí na vyvražďovačkách ale na totálně nahuštěná atmosféře která se pomalu přelévá do vaší hlavy. U filmu se mi mimo jiné líbili jednotlivé charaktery které film celkově obohatili, nikdo nebyl vyloženě hrdina. Nezapomenutelná náplň od začátku do konce...docela bych chtěl vidět to zlo které by (teoreticky) mělo přijít přes "bránu", to asi ale asi necháme do jiného vynikajícího béčka. Určitě se nabízí srovnání se snímkem Sunshine z minulého roku, který mně vůbec nezaujal a dle mého pojal hrůzu vesmíru až moc moderně a snadně.