Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Když Janewayová slyšela „Odvážně se pouštět tam, kam se dosud člověk nevydal", vzala si to skutečně k srdci. Ačkoliv Kirka znám odnepaměti a na Picardovi jsem vyrůstala, Voyager si mě dokázal získat za poměrně krátkou dobu. Snad je to tím, že je mladší, svěžejší a problémy jsou řešeny mně bližší mentalitou. Platí zde mé oblíbené přísloví, že hluboká moudrost vyrůstá ze silných pochybností. Kapitán místo filozofického vykecávání skutečně emotivně přemýtá a pochybuje nad správností svých rozhodnutí. Posádka ztracená tisíce světelných let od domova si k sobě v průběhu stihla vypěstovat až rodinné vztahy a pojem důvěra je v tomto Star treku důležitější než v kterémkoliv jiném. Jinak nejkrásnější seriálové intro všech dob.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Nejmilovanější seriál mého dětství, který mi i po letech dokázal hodně co říct. Brent Spiner v roli Data je fenomenální a musím poznamenat, že si mé mentální dráhy silně zvykly na jeho senzoricky vložené vzorce:)

Ve spárech yakuzy (2000)

Mezi vším tím syrovým násilím…dokážete si představit něco dojemnějšího než yakuzáky pouštějící ze střechy vlaštovku za doprovodu hudby Joe Hasishiho? Jedna z nejpovedenějších Kitanových gangsterek.