Withnail a já (1987)

"Proč věřit jedný droze, a jiný nevěřit? To je politika, no né?"

To (2017)

Pár poznámek z mojí reflexe, kterou sem psal do školy. - Z širší perspektivy film To nepůsobí příliš hororově, spíše dobrodružně, jakoby cílil na mladší pubescenty (tedy kromě přehnaně explicitní scény, ve které klaun ukousne ruku mladšímu bráškovi koktajícího člena party). Děj je nekonzistentní, hororové scény jsou předvídatelné a nestrašidelné. - Co se týče vizualizace klauna, tak ten (zřejmě nejslavnější hororový klaun vůbec) vypadá opravdu skvěle. Šibalský pohled, pronikavý hlas, povedený retro oděv, ovšem veškeré kouzlo ztrácí na efektu, jakmile přijdou na scénu GCI efekty. Tyto přidané prvky k jinak klasickému hororovému klaunovi vůbec nesedí. Ústa, která se mění v „predátorskou“ vysunovací čelist působí spíše komicky. Nabízí se zde srovnání s původní verzí filmu, kde zažloutlé a křivé zuby klauna působily více strašidelně. - GCI efekty kazí celkový dojem a retro atmosféra nepůsobí vždy věrohodně. Strašidelně působí snad jen scény z "reálného" světa, ve kterém dětští herci bojují s různými druhy strachů. Celkově film To nepřináší nic inovativního a pokračuje v současném trendu hollywoodské produkce, jež upřednostňuje vizuální stránku a efekty před tou příběhovou.

Blade Runner 2049 (2017)

Zřejmě nejlepší "velkej" film roku 2017, přesto nedám plnej počet. Smutný :(. Nicméně klasickej melancholickej rukopis Villeneuvea stále funguje. Mínusy: absence hlubších emocí, zdřevěnělej Ford. Plusy: vizual, hudba, červí zmrd, nadprůměrnej Gosling. 85%

Kids (1995)

sweet nineties