Mrakodrap (2018)

The Rock protentokrát v roli klaďase-hrdiny-sympaťáka. V tomhle díle jeho kreativní dovednosti dosáhly úrovně samotného MacGyvera. Ovšem teď se to stává ještě zajímavějším, protože Rock oproti němu trpí výrazným hendikepem. Nejen že mu chybí mullet, ale hlavně mu schází končetina, konkrétně má tedy jen tři nohy místo obvyklých čtyř.., přičemž skok daleký (a když píšu daleký, tak tím myslím minimálně nový paralympijský rekord) zde patří mezi jeho největší přednosti, a řekněme si to na rovinu, nemá jich málo...těch předností. Avšak tento skromný paradox řadím mezi ty méně závažné hendikepy, jimiž je tento jinak skvělý film obtěžkán...Zbytek už si lze domyslet. Dávám jednu pěknou hvězdu.

Ant-Man a Wasp (2018)

Heleď žádná mistrovská filmařina to neni, ale zábavný to je. Ještě trochu oškrábat toho kýčovitýho filcu a zbavit se našroubovaný vážnosti a byl by to bejval parádní oddychovej výtvor.

Smrtihlav (1998)

Velká paráda. Navzdory svým kvalitám poměrně neznámej snímek. No není skoro co vytknout. Velice originální dílko s nezaměnitelnou atmosférou.

Solo: Star Wars Story (2018)

Po posledních SW jsem k Solovi přistoupil s nulovým očekáváním a celkem se vyplatilo. Zkušená ruka starýho harcovníka Rona Howarda byla hnědka poznat. Generičnost lehce ustoupila a přibylo několik decentních originálních vložek. Nicméně i Solo byl nejspíš šitej horkou jehlou. Jednotlivý sekvence by zasloužily líp propijit, JežtoO těch náhodiček bylo až moc. Povedenější úseky bohužel střídaly trapně prvoplánový, viz. ta gigantická chobotnice, to stejný platí pro dialogy. Výběr herců oká, hudba nadprůměr, no aspoň se to dalo v klidu dokoukat.

Střela (1996)

Mickey Rourkovo charisma mrazí na dálku...uff, mohl to bejt jeden z herců velikánů, škoda. Zajímavý je, že tady hraje ztroskotance, dealera a smažku v době, kdy ho trápily podobný problémy. Film má dobrou atmosféru - devadesátkovej New York, jazzovo-rapovej soundtrack a děj si běží vlastním tempem. Některý vedlejší postavy jsou super, Tupac mi sem ale moc neseděl a nedotaženost ci amaterský zpracování některejch scén hrozně kazí celkovej dojem. Avšak ztroskotanec Bullet se ti z hlavy jen tak nevykouří. 2,5*.

Pátek (1995)

Konečně sem se odhodlal si tenhle -pro mnohý- kultovní snímek pustit anglicky, pač český titulky nejsou, respektive žádný nesedí. Leč herecký výkony nejsou žádná hitparáda, tak film je neskutečně vychillenej. 3,5*.

Král polky (2017)

Slušnej bizárek, ale konečně poměrně zábavnej film s Jackem Blackem. Navíc je tenhle příběh o americkým králi polky podle skutečnosti. Na konci filmu jsou real záběry, který nám odhalí, jak moc se polka king shoduje s postavou Jacka Blacka( kterej ač se zdá, tak přehnanej není) a polka rap ke konci je boží.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

O partigiano portami via, o bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao, o partigiano portami via, che mi sento di morir. Lahůdka