Táta Jack (2014) (seriál)

Pokud berete tento seriál s nadhledem a máte doma potrefenou rodinku zvláštních osobností je tento seriál ideální jako terapie.. :)

Symfonie strachu (2013)

Jedna hvězda dolů za poslední minutu filmu. Jinak výborný film, skvělá hudba a i přes mírně "divný" příběh fajn..

Piano (1993)

Jedna hvězda dolů za poslední minutu filmu. Jinak super.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

První epizoda mne nezaujala. S odstupem jsem po několika měsících v jednom tahu dal asi 5 dílů a okolo dílu 7 se to začalo rozjíždět velice dobře. Slušné triky, dobří herci a zajímavé náměty. Důležité je, že zatím odolávají moru současných seriálů (jedna epizoda/zápletka roztažená na 24 dílů plných omáčky).

Pan Pip (2012)

Film, který mne v době premiéry minul. Nevidět ho by byla ovšem velká škoda. Je to dobře natočený, dramatický a poutavý film. Rozhodně si ho nepouštějte při depresivní náladě, ale jinak mohu doporučit.

Major (2013)

Kvalitně natočený film o sněhové kouli nabalující další a další sníh, až dojede do údolí v podobě pořádné laviny. Ta pak smete všechno a všechny. Rozhodně si nevybírá. Po technické stránce povedené, dobře natočené a herecké výkony občas příjemně překvapí.

Silicon Valley (2014) (seriál)

Po prvním díle zatím fakt nic moc. Komedie? Vtipné mi tam přišlo tak 1% času. Zbytek nuda.. :( UPDATE: Po druhém díle končím. Ten seriál není komedie, ani drama, ani horor.. Nuda. Je tu spousta nových lepších seriálů.

Ona (2013)

Pokud jste už něco v životě zažili, pak tento film s úžasnou hudbou, námětem, kamerou, režií a snad vším ostatním nemůžete vynechat. Téměř dokonale popisuje složitost lidských vztahů a emocí a k tomu mu stačí jen pár osob, míst a dvě hodiny času. 99%...

Od soumraku do úsvitu (2014) (seriál)

Velmi slusne tempo, namet, kamera i zpracovani. Mohu doporucit.

Philomena (2013)

1) Geniální herecký výkon Judi Dench 2) Silný příběh podle skutečných událostí 3) Nula rádoby "wow" speciálních efektů. Příjemný film, ze kterého ovšem mrazí.