Tajemství polévky rámen (2008)

Lehký nenáročný romcom s krásnou japonskou městskou poetikou. Ideální k tomu si z Woltu objednat ramen, sushi a pustit si to s drahou polovičkou. Je to méně vážná verze Ztraceno v překladu s uber cute Brittany Murphy, které je skutečně i po takové době škoda. Není to nic geniálního, tak nějak si to příjemně plyne do konce. 7/10

Zimní prázdniny (2023)

Je to samozřejmě naprostá pecka a pro mne osobně novodobá vánoční klasika. Přistupoval jsem k tomu s despektem a zamilovanost rostla každým dalším záběrem. Pro všechny zúčastněné absolutorium 9/10

Herec (2020) (seriál)

Disk to tomu před necelými 4 lety dělal masivní reklamu  a i když to myslel dobře, v podstatě podobně jako ČT, možná tomu udělal medvědí službu. Protože je to úplně jiné, než jsem si myslel. A taky mám po shlédnutí pocit, že hlavní hrdina vůbec nebyl gay a byl k tomu jen donucen okolnostmi. Vzpomněl jsem si na to kvůli diskuzi o TOP10 seriálech a v klidu to může žebříček atakovat. Je to prostě skvělý. A dejte tomu šanci. Rozhodně to není uslzené gay drama o tom, jak to měli menšiny v padesátkách těžší než zbytek společnosti. Je to hodně sebevědomá našlapaná pecka o třech dílech, která jde pořád dopředu a která mi představila na české poměry 2 naprosto nevídané věci:  (nepíšu nic k ději, ale i tak dávám do spoilerů) 1) Skvělý twist, který mne dokonale nachytal, protože jsem to už tak tak chtěl kritizovat2) Dokonalého antihrdinu.  Nic z toho jsem tu dlouho neviděl. A když se to srovná s filmovými Bratry Mašíny nebo seriálovým Králem Šumavy, tak je to úplně jindy. Skvělé! 9/10

Víkend u Bernieho (1989)

Krásná osmdesatková bezstarostná poetika. Nemyslím že je to geniální velký film, ale sedlo mi to královsky a zvedlo náladu na dlouho. Dva typci přijdou ve firmě má podvod, za odměnu dostanou od šéfa na víkend jeho chatu a pak to začne být veselý. Je tam osudová láska a kýbl dobové hudby a patiny. 8/10

Vládcové nebes - Část pátá (2024) (epizoda)

Poslední díl mi potvrdil, že jsem z toho zklamaný. Na to, že se tam toho stalo dost a byl tam slavný pilot to až na pár scén to bylo hrozně dokudramaticky prázdné. Hlavně jsme se dějem a vyprávěním nikam neposunuli. Kde jsme byli ve 2/3 v BoB, v Ardenách ? No uf to srovnání a teď nemyslím kvalitou...

1670 (2023) (seriál)

Supervtipný to je. Skvělá výprava i hudba. Ale dofoukával jsem to asi napětkrát, protože je to úplně bez děje. Ano, takhle už jsem se nenasmál dlouho. Ale je to prostě jako sestříhaný sled scének dohromady. V tomto jsou třeba Norsemen nebo Plebs jinde. Ale i tak hrozně vtipný. 7/10

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Nevím jestli to tu proběhlo, ale po půlce dílů jsem z toho skoro nadšený. Samozřejmě to nijak geniální není a těšit se na to kvůli scénáři Klímy je mimo. Napsal by to kdokoliv, kdo posledních 20 let sledoval politiku. A je to pak dělané stylem jakým Vikingové dávali do jedné více postav napříč různým obdobím. Seriál od insidera a investigavce bych si představoval více kousavější a přímo na dělohu. Ale odsýpá to a má to nečernobílé postavy, což je na české poměry unikát! Tady jsou opravdu svině, co dělají pěkná gesta a zdánlivě dobráci, co udělají sviňárnu jenom mohou. Tohle neumíme ani ve filmech a Bratři jsou ve srovnání s tím úplně k smíchu. To je v českém prostředí balzám na duši. Ale bolel pohled na Žilkovou, tu už měli nechat spát někde v kanálu. zatím 8/10

Nedotknutelní (2011)

Viděno poprvé po 13 letech a trochu jsem se toho vál, protože spousta filmů z ranných '00 nezestárne úplně nejlépe. Obzvláště to, co je slzopudné. A naprosto tu chápu vlažné nebo negativní reakce. Ale dostálo to původu z Francie a zestárlo to jako víno. Lehké a zábavné narozdíl od x napodobenin a polo remakeů. Teď je prostě hrozně moc dramedy hitů, které se rochní v nějaké sociální spravedlnosti. Tohle k tomu přistupuje lehce a o to je to trefnější a kousavější. A Omar Sy je tu samozřejmě naprostý bůh. Teď jsem nekoukával to nejlepší z Eddieho Murphyho a on je prostě démon stejného kalibru. A jak jsem se tu nedávno zamýšlel nad tím, kdo má na to nahradit Belmonda, tak si pořád stojím za tím, že se tomu nejvíc blíží právě Omar. Ano, teď netočí žádné pecky. Ale v Lupinovi byl skvělý a uvidíme co předvede u Johna Woo. 9/10

48 hodin (1982)

Naprosto parádní buddy movie, která je ještě lepší než před lety a překvapí svou drsností. Nolte i Murphy byli tou dobou na vrcholu, krásně to zapadá do sebe. 9/10

Mr. & Mrs. Smith (2024) (seriál)

Rasistický hate je samozřejmě mimo. Žádná woke agitka tam není. Byť v tomto dělá vtipná úvodní scéna jasný statement.  Ano s filmem Pitta a Jolie to nemá nic společného, ale kolik měl hardcore fans ? Je to fajn pomalý konverzační romcom na nějakém pozadí.  Akce je až v posledním díle. Hitmanská mytologie jedna z těch horších. A stejně jako to má daleko k hejtu, to má daleko i ke genialitě Atlanty.  Hodnocení někde okolo 6-7/10.