Nedotknutelní (2011)

Viděno poprvé po 13 letech a trochu jsem se toho vál, protože spousta filmů z ranných '00 nezestárne úplně nejlépe. Obzvláště to, co je slzopudné. A naprosto tu chápu vlažné nebo negativní reakce. Ale dostálo to původu z Francie a zestárlo to jako víno. Lehké a zábavné narozdíl od x napodobenin a polo remakeů. Teď je prostě hrozně moc dramedy hitů, které se rochní v nějaké sociální spravedlnosti. Tohle k tomu přistupuje lehce a o to je to trefnější a kousavější. A Omar Sy je tu samozřejmě naprostý bůh. Teď jsem nekoukával to nejlepší z Eddieho Murphyho a on je prostě démon stejného kalibru. A jak jsem se tu nedávno zamýšlel nad tím, kdo má na to nahradit Belmonda, tak si pořád stojím za tím, že se tomu nejvíc blíží právě Omar. Ano, teď netočí žádné pecky. Ale v Lupinovi byl skvělý a uvidíme co předvede u Johna Woo. 9/10

48 hodin (1982)

Naprosto parádní buddy movie, která je ještě lepší než před lety a překvapí svou drsností. Nolte i Murphy byli tou dobou na vrcholu, krásně to zapadá do sebe. 9/10

Mr. & Mrs. Smith (2024) (seriál)

Rasistický hate je samozřejmě mimo. Žádná woke agitka tam není. Byť v tomto dělá vtipná úvodní scéna jasný statement.  Ano s filmem Pitta a Jolie to nemá nic společného, ale kolik měl hardcore fans ? Je to fajn pomalý konverzační romcom na nějakém pozadí.  Akce je až v posledním díle. Hitmanská mytologie jedna z těch horších. A stejně jako to má daleko k hejtu, to má daleko i ke genialitě Atlanty.  Hodnocení někde okolo 6-7/10.

The Beekeeper (2024)

Statham je nejlepší akční herec této generace a hrozně to tahá nahoru. Má to i fajn mytologii a námět, ale jinak to má nizouckou produkční hodnotu. Vypadá to v akci jako poslední Neesonovky a hůř než já nevím Tulsa King. Ale Ayer a Kurt Wimmer jsou patlalové co už by nikdy nic neměli natočit. Subjektivně 6/10 objektivně maximálně 4/10

Úsvit (2023)

V podstatě to trpí na scénář podobně jako Bod obnovy. Není to takový průser, ale i tak výprava, námět a herci hodně ční nad tím jak je to napsané. A je to škoda. Kdyby to twist propalilo lépe a více času to věnovalo druhé možné lince než vysvětlování a edukaci, mohlo to být hodně geniální. Ale i tak je to na české poměry výjimečný počin za slušné 4 hvězdy z 5

Scavengers Reign (2023) (seriál)

Naprostý výtvarný skvost a jedna z nejlepších věcí roku 2023, kterou jsem viděl a to včetně těch nej filmů. Je tam všechno 10/10 Fascinující umění.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Asi lehké zklamání. Filmařsky je to naprosto precizní, ale má to několik ale... Rozpočet tam prostě vidět není a jeho využití do této podoby je prostě fail. Není důvod, aby ten film nestál 1/4. Nemyslím, že je úplně povedené tempo vyprávění, kde si to jede 80 % času s minimálním vývojem postav a děje a pak to ve 20 % naseká 10 nových postav, vývoj děje i stávajících postav. To byly objektivní výtky. Subjektivní byla, že postavy byly takové svině, že byl opravdu problém se na to místy dívat. Ale hra s divákem, že sledujete v podstatě brutální zrůdy a záporáky u kterých se nedá chytit sympatií byla prostě skvělá. Jenom se Plemon, Lithgow a Fraser měli objevit někdy v polovině. 7,5/10

Spirited (2022)

Přes moji averzi k Reynoldsovi hodně příjemné překvápko. A na dlouhou dobu nejlepší adaptace Dickensovy vánoční klasiky. No a zároveň je to sequel I parodie. :)  Hodně mně to bavilo 8/10

Anatomie pádu (2023)

Největší honiperina tohoto roku a smrtelně natažená epizoda německé kriminálky z přelomu tisíciletí. 5/10

Leo (2023)

Nedokoukal jsem to. Zpívání bylo moc mimo a zbytek veleprumerny a nezajímavý.