• Western
  • Rodinný

Gravitace (2013)

Musím konstatovat, že po obdržení pěti oscarů jsem čekal od tohoto filmu něco jiného, trochu myšlenky a alespoň trochu slušnou pointu. Vše je nasměřováno na skupinu lidí, kteří preferují pouze efekty, nic víc. Podle mě nuda,nuda a nuda, těšil jsem se na konec jako na vysvobození. Sandra Bullock celkem dobrá, tak dávám 20 procent.

Vlákna (1984) (TV film)

Jednoznačně nejděsivější film co znám, navíc jako absolvent Fakulty Jaderné jsem přesvědčen, že důsledky jaderného střetu Sovětského Svazu a USA by nebyly zdaleka tak pozitivní jak tento film vypovídá, příběh by končil asi tak v polovině totální zkázou lidské existence, místo poutě Ruth by následovala sekvence vývoje krys a jiné havětě. Zase ale námět pro jiné sci-fi,ne?

České století (2013) (seriál)

Nikdy bych neuvěřil, že čistě politický seriál může být tak zábavný, měl jsem problém si odskočit na wc, abych o nějaké myšlenky nepřišel. Seriál má vzestupnou tendenci, až se bojím kam až svou kvalitou dospěje. Robert Sedláček v současnosti vládne české režii, toto dílo mi trochu svou fabulací připomíná Formanova Amadea, navíc herecké výkony se mi zdají nadstandardní, prostě dobrá investice ČT.