Solaris (2002)

Osobne sa stal pre mňa tento film takým zvláštnym dielom. Tažko sa mi bude hodnotit, aj kvôli tomu, že patrý medzi sci-fi, ktorých je stále menej. Zaoberá sa otázkou a filozofiou, bez svetelných mečou a laser-ových zbraní(neurážam žiaden iný film). Len zapôsobil svojou atmosferou, ktorá vyvoláva u človeka pocit ticha, samoty a občas aj strachu.

Město bohů (2002)

Genialne vyzorbrazený a putavý príbeh. Perfektne stihová práca. Každa jedna postava ma vlastný príbeh, čo dodáva na dynamike deja. Jeden z najlepších filmov ake kedy uzreli moje slovenské oči....Nevidiš, nevieš o čom hovorým:-)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Film od nápaditého autora(Kaufmana) a v prevedení Gondryho fantázie je oreginalným kúskom. Na prvý krat vás zaujme a nechá vo vas niejaký neistý pocit. A po druhý krát si ho ešte len užijete. Vytvarna stranka je vážne užasna a myslím, že keď už film nepadne na nôtu, tak určite zaujme a neodidete na prázdno...Oplati sa vidieť!

Hlas moře (2004)

Veľmi krásne vyrozpravaný príbeh o jednom smutnom človeku. Cez samozrejme paradne herecké výkony sa prejavý aj vytvarná strana filmu. Nezoastáva ani kamera ale hlavne ani strih. Film je posadeny do pokojného prostredia. Miestami teču slzy, miestami sa z chuti zasmejete. Hlavný herecky výkon patrý medzi tie najlepšie ake som mohol vidieť. Myslim, že režiserový sa podarilo podať taku važnu tému, ako je eutanázia, veľmi profesionalne. Film je plný rôzných situácií ktoré človeka buď rozosmeju, alebo rozpraču. Klobúk dole...

Občan Kane (1941)

Film zaujimavý svojim dejom. Sam sa priznám, že som tento film podceňoval. FIlm vas drží v pozore a nedovolí vam myslieť na niečo iné. Samozrejme, že su tam aj trošku dlhé miesta, ale naopak po poslednom zábere vo vas niečo ostane sedieť. NIečo čo vam ešte bude par hodín blúdiť hlavou.

Kolo v Pekingu (2001)

Krásny film o dvoch mládencov bojujúcich o jeden bicykel. Celý film zachytáva chudobnu časť Pekingu. Možno miestami trošku dlhý, ale určite dôverne vypovedá o živote v chudobe. Malo hovoreného slova, veľa silných záberov....niečo, čo sa opalti pozrieť.

Tucker: Člověk a jeho sen (1988)

Zaujimavý film z typický amerického prostredia, natočený pre americké publikum. F.F. Coppola vložil svoje umenie do tak povediac typického príbehu a vzniklo celkom zaujimavé dielo ako po vytvarnej stranke, tak aj po hereckých výkonov.

Ospalá díra (1999)

Tim Burton znova dokázal, že patrí medzi najpozoruhodnejších amerických režiserov 90. rokov. Strašidelná rozprávka nadchne výtvranou strankou filmu. Atmosfera nieje dokonalé horrorová, ale skôr sa točí okolo mystickej povesti, doplnenej detektvným obsahom. Herci nesklamu, kostými, kamera, výprava a réžia nadchnu. Určite je to po estetickej stránke jeden z najvýtvarneších filmov, plných burtonovského rukopisu...pre milovníkov Burtona odporúčam na 100%

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Film plný fantazie a dovtipu. Kedy sa ilúzia prilína so skutočnosťou. Ch. Kaufman dokazal vsadiť absurdné scenky a miesta do reálne skutočného života. Tým vzniklo oreginálny film dokazujúci, že v Hollywoode sa najdu pozoruhodne talentovaný ľudia.