Škyt (2002)

Alegorický až "surrealistický" pohled na život obyčejných lidí. Velice netradiční dílko začínajícího režiséra, jenž se nebál začít tímto experimentem. To co chybí v titulcích, nadmíru převyšuje spádovost příběhů, záměrné přiřazení zesílených zvuků k určitým scénám. Na Škyt je nutno se přede připravit.

Nebezpečné hry 2 (2004)

WT2 je pokračování jedničky, opět ve šmrncovním sexystylu. Některé pasáže jakoby byly "copy" zminula....první minuty vznášedla na jezeře, soudní jednání, erotické scény....škoda, že je vše tak stejné ! Pokud jste ovšem první díl neviděli a nevíte co vás čeká, přeji pěknou podívanou. A opět jako minule, neodcházejte při titulcích z kin !

Jako hrob (1999)

Celkem průhledná zápletka se zcizeným čipem. Pro mne až moc dlouhý film na tak obyčejné schéma. Nemohu ale upřít, že zde nakonec pár šikovných zvratů a hlášek proběhlo.

Zbytečná krutost (1984)

U Coenů nikdy nevíte, co bude v příští minutě. Spletitě protkané příběhy ad absurdum, akce, napětí. Černého humoru požehnaně. Velice stylový soundtrack je hlavně namíchan z klavíru, některé pasáže byly propasírovány na míru zvláštními zvuky, při kterých doopravdy stojí chlupy. Šikovný hvězdný start humoristů noir si tímto snímkem získal řadu stálých obdivovatelů.

Základní instinkt (1992)

Triller BI je úspěšná klasika, která se dnes ani po 12 letech nedá zapomenout.Některé filmy vám vyprchají během jednoho večera. Zde se vše uhnízdí pod kůži a jednotlivé dějové střípky pak celý život vykukují napovrch a budou stále poukazovat, jak v kině zasáhly vaše paměťové centrum v mozku.

Adrenalin (2000) (TV film)

..........."Cutaway" slovíčko ve filmovém žargónu, v tomto případě dokumentuje profesionální boj o vrcholnou příčku na mistrovství v parašutismu. Bratři Manosové napsali a natočili jeden z těch lepších béčkových filmů. Pokud se chcete pouze bavit a zpěnit si krev, pár vzrušujících scén vás zde určitě upoutá. Přestože je režisér bývalý skokan, řada technických nedostatků, pokud se jedná o fyzikální zákony, film částečně znehodnocuje. Vše nakonec napravuje řízný soundtrack od Larryho Browna..........

Osvícení (1980)

Díky puntičkářskému a někdy až protivnému Kubrickovi při filmování, můžeme nyní zhlédnout po všech stránkách propracovaný strhující psychologický horor. Na rozdíl od jiných vyvražďovaček a potoků krve, je zde vsazeno na Hitchockovu školu. Drobnými libůstkami jsme vtaženy do rozjetého vlaku a zjištujeme, že se vezeme až do konce filmu. Podbarvení některých scén hudbou umocňují už tak mrazivé scény ve starém hotelu, přechody v čase, představy, detaily, to vše nemá chybu. Mozaiku drobnůstek u Nicholsona tak i u syna Danyho Kubrick dovedl rozvést do posledního detailu. Nevím sice, kterou sestříhanou verzi jsem viděl, přesto to je jeden z nejlepších filmových bonbónků.

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Velice příjemný počin od anglického Švankmajera Parka Vás ve Chloupku nenechá chvíli v klidu. Zábavná a veselá akční půlhodinka dokazuje jeho mistrný cit pro "neživou věc", akčnost a detail. Od ostatních klasických animací, vyráběných po desítkách ve stylu Pocahontas, Lví král, Mauglí atd.., tato je mezi všemi opravdu jak Popelka.