Kingsman: Tajná služba (2014)

V podstatě Stormbreaker v novém kabátě, nic víc... Taky tu máme mladého nadaného učně, jehož si vezme na starost starší mentor, který je však následně zabit arcipadouchem, aby na konci filmu tohoto zlosyna náš hrdina porazil a zachránil celý svět. Samuel L Jackson v roli šišlavého přerostlého teen nerda je fakt peklo a vůbec mu tahle role nesedla, zbytek castu a jejich výkony těžký průměr.

Archeologové na pobřeží (2016) (seriál)

Originální a zajímavý námět, člověka by nenapadlo, kolik historických artefaktů dokáže odhalit prostý odliv. Každá epizoda navíc poodhaluje dějiny dané lokality, kterou tým archeologů zrovna zkoumá, čili i z této stránky velmi edukativní.

Ukrajina v ohni (2016)

Ano, je to celkem jednostranně pojaté, ostatně Stone se tu baví pouze s Putinem, Janukovyčem a jedním z jeho ministrů, ale i tak je naprostá většina toho, co je v dokumentu zmíněno a ukázáno, lehce ověřitelné i ze západních zdrojů, ať už se to místním odpaďákům líbí nebo ne;) Majdan má s demokracií asi tolik společného, co státní převrat v Československu v 48.

Peklo v Pacifiku (2001) (seriál)

Velmi dobrá, ač poněkud krátká minisérie o válce v Pacifiku. Cením si zejména toho, že tu máme pamětníky z mnoha zemí - US, UK i Japonsko. Třešničkou na dortu je Eugene Sledge, neboli předloha stejnojmenné postavy ze známého amerického seriálu The Pacific.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Hlavní hrdina si ve své nesmrtelnosti vůbec v ničem nezadá s takovým plukovníkem Matrixem z Komanda, což je film, který se nebere moc vážně, což se bohužel nedá říct o Mission Impossible.

Deadpool 2 (2018)

Ve svých teen letech bych tomu pravděpodobně dal o hvězdu či dvě navíc, co se humoru týče, tak se člověk sem tam celkem zasměje, co se "příběhu" a všeho ostatního týče, tak pořádná slabota. Ale pořád lepší než většina ostatních Marvelovek...

Expanze - Série 5 (2020) (série)

Čekal jsem všechno možný, ale že to bude horší než 4. řada, to opravdu ne. Předchozí série mi průměrem hodnocení epizod vyšla na 3,5 a nakonec jsem jí po delším váhání dal 3 hvězdy, tady u této řady jsou ty 3 hvězdy pro mě naprosto bez debat (průměr 3,1). Všechny zápletky jsou příšerně utahané a šly by bez problémů zkrátit o třetinu, ne-li víc a divák by opravdu o nic nepřišel - k čemu nám proboha bylo, že Bobbi s Alexem snad 4 díly pouze letěli z bodu A do bodu B a jen odeslali pár zpráv a trochu si mezi sebou pokecali??? U Holdena naprosto to samé, snad 4 díly zase jen letěl z bodu A do bodu B a prohodil pár dialogů s posádkou, aby divák nezapomněl, že tam nějaký Holden vůbec je! What-The-Fuck?? Jediná postava co dostala plnohodnotný plot byla Naomi, jenže její neustálé ťukání do trubek a lapání po dechu na úkor ostatního děje bylo k uzoufání nudné. Z Inaros family se pak stalo duo citově nevyrovnaných emo zlounů, kteří byli snad v každým díle naprosto v pr... z nesmrtelné Naomi co je pokaždé znovu a zase totálně převezla, až jsem začal soucítit s Marcem a jeho nasraností, že mladej mámu neposlal do vákua už při prvním setkání... Nakonec jediná zápletka, která mě jakž takž bavila, byl Timmy s broskvičkou, a to je prostě sakra málo, zejména u show, která měla naprosto bombastickou 2. a 3. řadu bez jediného hluchého místa. Největším pozitivem této řady je pak pro mě posledních cca 10 minut, které se navrátily k protomolekule, Ring Gates, neznámým technologiím a civilizacím, pletichaření mezi frakcemi a prostě všemu, co z Expanse dělalo skvělou show. Pouhých 10 minut z 10 epizod pro mě bylo na 5 hvězd, opravdu smutné... Naděje tak upínám k 6. řadě, která se snad ponese v duchu oněch posledních minut této sezóny a ne ve stylu 8 hodin a 20 minut toho zbytku.

Expanze - Hry Nemesis (2021) (epizoda)

Poslední díl je pro mě nejslabší season finále z dosavadních 5 řad. Irituje mě tu hned několik věcí - za prvé to tempo, celá řada se vleče k uzoufání pomalu a najednou bum, poslední díl a stane se toho víc než za předchozích 9 dílů dohromady, wtf?? V jeden moment už jsem očekával nástup titulků a pomalu zavíral okno prohlížeče, když v tom najednou se rozjel další děj a já zjistil, že do konce zbývá ještě cca 10 minut! Najednou se z ničeho nic zase vynořila protomolekula, resp. civilizace co jí stvořila i civilizace co jí zahubila a tvůrci nám najednou honem rychle rvou do chřtánu tunu nových informací o Marťanech co objevili nějakou novou technologii, mají x tajných smluv s Inarosem atp. až člověk pomalu ten nával informací nestíhá ani zpracovat... Proč o tomhle za těch 9 předchozích dílů nepadla ani zmínka a je to nahečmané do posledních 10 minut?? Za druhé je to smrt Alexe - jednak nevím o tom, že by byl Cas Anvar kdy usvědčen (už jsem se ptal v Diskuzi) a i kdyby byl, tak ten způsob provedení? Mrtvice, konec... nesmrtelná Naomi tuto řadu přežila tolik smrtících situací, že to z ní dělá pomalu supermana a Alexe klepne pepka z jednoho ostřejšího manévru, boží... Je tu pak i spoustu dalších věcí, jako dost antiklimaktická a snadno zapomenutelná bojůvka 5 belťáckých bitevníků vs Roci, ke které se tu schylovalo kolik, 4 nebo 5 dílů? A nakonec jen prostě Drummer zradí černošku a finíto... to i ta krátka bitva z konce epizody u Ring Gate byla mnohem zajímavější a poutavější... Avasarala taky nulová, akorát se pozdraví s posádkou Rocinante, podívá se na onu bitvu na displeji a to je celé... prostě celkově zklamání jak z této epizody, tak i řady.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Kontrapunkt (1998) (epizoda)

Skvělý díl s velmi charismatickým záporákem, zajímavou zápletkou ohledně "náckovské" rasy co genociduje všechny telepaty, čili malinko problém kam schovat Tuvoka a pár dalších, a jedné tajuplné červí díry... Líbí se mi taky romance mezi Janeway a "SS majorem", resp. fakt, že oba protagonisté vlastně jen hrají divadlo na toho druhého kvůli svým protichůdným zájmům a postojům, i když tam možná opravdu nějaké ty city jsou, kdo ví:) Každopádně to dělá z Janeway lidštější postavu, víc se s ní jakožto divák můžu sžít a za to patří tvůrcům chvála. Tato epizoda rozhodně patří do červených čísel.