• Pohádka

Duch - Krysa (2022) (epizoda)

Často fandím záporákům. Fantomas, Predrag - to jsou hvězdy. Emil hraje a vypadá jako takové nevýrazné tele - přesně jak ta postava má vypadat. Dancingerová drsná policistka - už jsem jí to uvěřil. Spekuloval jsem, koho scénáristé opsali a koukám zmiňuje se jen starý seriál, který ale rozhodně není kopií. Já se bavil. Hvězdičku na full si zatím nechám do zásoby (a i pro přehnaný filtr s odbarvením).

Osada (2021) (seriál)

Prostě pohodová zábava nezkažená reklamním obsahem. Kolečko díky

Hvězdy nad hlavou - Rozhodnutí (2021) (epizoda)

Tak stačil mi jeden díl, abych pochopil, že nejsem cílová skupina. Mnoho krásných záběrů exteriérů s nezajímavým příběhem veterinářky - ženské verze Mirka Dušína. Nechám hodnotit jiné. Já i s ohledem na tragicky nasazenou 1. misi zde dávám 2 hvězdičky. K žehlení dobré. Ale já nežehlím.

1. MISE - Hof a Hof (2021) (epizoda)

Modrý kód, Sestřičky, Ordinace v tomto případě v gumácky zelené zahradě - tohle všechno je tento "nový" seriál. Přemalovaly se kulisy ze sadrokartonu a překližky na zelenou, standardní seriáloví herci se navlekli  do nových zelených mundůrů. Škoda, že Dolanský začal přehrávat a užívat si gumácké řvaní - parodie... uááá, pozor, pohov! Stále si pamatuju na tvorbu TV Barrandov - takže 1 hvězdička může být. Ale není to nic nového či zábavného - takže stejně jako Kódy, Sestřičky, Ordinace - tohle už koukat nebudu.

Cruella (2021)

Když jsem byl puboš, fandil jsem Fantomasovi. Až mnohem později mi to zkazila informace, že ho hrál sám Jean Marais. Joker v podání Heath Ledgera a poté Joaquin Phoenixe to samé - fandím záporákům. A slečno Cruello De Vil - Emmo - teď mám svou favoritku. Já myslel, že holkám pustím novou pohádku - však je to Disney... a ono to bylo pro tatínka. Báječně jsem se bavil. A výběr hudby si taky zaslouží definitivu. Uááá. Nádhera!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Když tu tak čtu zhrzené komentáře boomerů, milleniálů a jiných nedospělých sráčů, kteří tomuto filmu "nerozumí' - já už jsem si jistý, tohle je film pro mě o mně. Báječně jsem se bavil. Herci hráli naprosto přeaně. Role ji seděly. Režisér/spisovatel mě velmi mile překvapil. Nerozmazává patos, nepřehání klišé, táhnena branku. Díky jen víc! V zajímavistech mě překvapila taková zajímavost, že film má ústřední písničku. Tak za mě ano - ale ty Pechlátovy

Román pro pokročilé (2019)

Bondi, Moninec, Penzion Čertovka, Manner. Atomic, Hyundai, Alza, Dell, Toblerone, Ave, Gold Fingers, Intersport, Genesis, Fieldman aneb product placement oplácaný okolo formátu vhodného pro televizní bakaláře + (kdo má rád) gigantózní předkus Jitky Čvančarové.

Ženská na vrcholu (2019)

Další komedie nekomedie s Annou Polívkovou v její jediné herecké poloze (ne sorry v Po čem ženy touží mě bavila a byla vtipná). Přiznávám - párkrát jsem se zasmál a druhou hvězdu dávám i za to, že to dvouhodinové dílo není přecpané typickým českým "lopatou po hubě" product placementem. Ale chybí scénář, chybí logická návaznost scén - bum sem, bum tam, chybí nějaký logický vývoj postav - opět bum - už jsem jiný. Dětští herci hrajou jak na vánoční besídce.Herečka nám nechce ukázat prsa, nebo na to nebyly peníze - tak hup - logicky do vany v plavkách s obezličkou "ve dveřích chybí klíč". Slovenské Tatry jsou až po vrchol osazeny českým týmem, i slovák se vyskytne ale jenom sem tam. Já nevím proč - tento film je má kategorie 20 minut - a DOST - ale já ho dokoukal. Usnul jsem před titulky. K žehlení, bez očekávání a jakýchkoliv ambic, zvuková stěna.

Párty Hárd (2019)

Mám rád komedie. Mám rád teenagerské komedie. Ale tohle nemám rád. Tohle tuhle někdo někdy viděl nějakou komedii a chtěl si natočit vlastní. A pak se všechno posralo: komedie, kamera, střih, zvuk, skript, režie. Pan tvůrce má svou sexuální úchylku a já mu ji přeju, ale prosím neoznačovat toto za komedii, když v půjčovně by to bylo za druhou až třetí plentou. Dvakrát jsem to stopnul, že to už nedám (jebáky, sraní). Máme stále pana Jaromíra Soukupa - ten má odpad vybookovaný. Nejlepší co s tímhle filmem - delete.

Sněžný kluk (2019)

Nekonfliktní příjemná animanda kterou skoukne celá rodina. A pátou dávám proto, že je to tak trochu něco jiného než většina Ačkových animáků posledních 10 let.