• Fantasy

Ďábel v těle (2012)

Mne by sa strašne páčilo, keby ten film natočili celý ako dokument. Ale ako naozajstný dokument a nie ako dokument à la Záhada Blair witch. Aspoň by sa vyvarovali niekoľkých zbytočných scén. A ani tým hercom som to nejak nevedela uveriť.

Zjevení (2012)

Nj, taká klasika. Hlavná hrdinka, pekná až to uráža, žijúca svoju americkú idylku so sympatickým Benom. Až pokým sa nezačnú diať čudesné veci. Buchoty, šuchoty, sem-tam dáke hlasy, hrozivé siluety, no proste všetko čo má byť v správnom strašidelnom dome. No dobre, nie je to moc originálne, ale na atmosféru to postačilo a musím sa priznať, že prvé dve tretiny filmu mi spôsobili stiahnutie žalúdka. No ale potom prišiel na scénu Draco Malfoy a jeho prapodivné vysvetlenie celej veci. A dosť mi vadilo aj keď moju desivú predstavu bubáka zničilo jej filmové stvárnenie. To bol celkom podraz v štýle: „Milý divák, pekne sa usaď, niečo ti naznačíme a pekne si to strašidlo sám predstav. Máš? Tak to vynásob a zhorši... Máš? Tak a teraz ti to ukážeme. Aha!“ Divák: „Čože??? Moja predstava bola desivejšia. A okrem toho takýto bubák sa už objavil v toľkých filmoch, že onedlho o ňom vyjde aj dáka biografia.“ No a rozuzlenie bolo veľmi chabo podané a ja neviem, či preto, lebo už chystajú dvojku, alebo to proste len nedomysleli.

Pět příběhů šílenství (2013) (TV film)

Zaujímavá téma, škoda len, že tak mizerne podaná. Zbytočne preemotivované scény pôsobili priam rušivo a každá poviedka je štylizovaná à la motivačné video. Ako hovorím, škoda, téma dobrá.

Tada, kimi o aišiteru (2006)

Pekné. Dej si tak pomaly plynie od jedného podareného záberu k druhému. Príbeh je nevinný a milý a také sú aj postavy. A nebyť toho, že som emocionálny tupec, tak záver filmu strávim namiesto jeho sledovania, zháňaním vreckoviek.

Arakawa Andā za Burijji - x Bridge (2010) (série)

Mám slabosť pre čudné a netradičné postavy a Arakawa je festivalom takýchto charakterov. V prvej sérii sme sa zoznámili so všetkými obyvateľmi pod mostom, a tak sa druhá séria môže pomaly bezcieľne posúvať.. až na Venušu :) Každopádne, druhá séria ma viac pobavila. Príjemná a milá oddychovka.

Tasogare otome x Amnesia (2012) (seriál)

Začiatok sľuboval veľkú mystery záhadu a humor a romantiku. A v polovici seriálu si vravím - kde mám ten sľúbený humor? A prečo je tá romantika taká prsatá? A prečo je Niiya taký blbec, keď je hlavná postavička? A prečo je mi už teraz jasné, čo sa stalo??? Žeby sa to v závere zvrtlo a skončí to všetko vlastne úplne ináč? Ale nie. Veľký zvrat sa nekonal. Dej pokladám za veľmi vlažne spracovaný a záver by nemusel byť zlý, ale ten vynútený happy end je neodpustiteľný.

Domov šedých motýlů (2008)

Príjemne natočená severská dráma. Každá z postáv nesie kúsok surovosti reality a celý príbeh plynie bez zbytočného pátosu. Toto rozhodne môžem.

Brothers Conflict (2013) (seriál)

Vcelku nudná harémovka, ktorej chýba príbeh. Je to prekvapivé, ale áno, skutočne sa dá spraviť dvanásť častí bez poriadneho deja! A ešte prekvapivejšie je, že sa tlupa bráchov zamiluje do novej sestry, ktorej charakter nie je ničím zaujímavý. A nemôžem samozrejme opomenúť toho veveričiaka, ktorý je neznesiteľne otravný a podľa môjho názoru je to úplne zbytočná postavička.

Kimssi pyoryugi (2009)

Kiež by mi prišli na myseľ tie správne slová, ktoré by zachytili brilantnosť tohto filmu. Od prvej scény ma chytil a viac už nepustil. Príjemný humor so štipkou kritiky doby, skvelé hlavné postavy vo výbornom hereckom podaní, dobrá hudba a perfektná kamera. No proste, pohladenie na duši.

Asashin (2011)

Príbeh dobrý. Je v tom akcia, tragédia a poťažmo aj trochu romatiky, ale to spracovanie... ach jaj... niektoré scény pôsobia až groteskne a herecké výkony by sa tiež viac hodili do paródie. Moje dve obľúbené scény - 1) bossovia, ktorí si gratulujú k tomu, čo zas vyparatili a na oslavu to zajedajú zmrzlinovými pohármi a 2) v závere, odhodlané, zmierené a tvrdé pohľady hlavných hrdinov, pripravených bojovať a do toho znenazdania prudký lejak. Možno, keby to bolo natočené celé ako sranda, vyslúžilo by si to veľa, veľa hviezd, ale ako akčnú drámu to neviem oceniť na viac ako dve.