See - Božský plamen (2019) (epizoda)

Ač jsem byl původně skeptický, jak se podaří vymyslet a zahrát obtížný námět osleplého pozůstatku civilizace, výsledek mě velmi mile překvapil.

Beavis and Butt-Head Do the Universe (2022)

Hmno, nebaštil jsem ty dva dementy nijak zvlášť ani když byli před třiceti lety aktuálním fenoménem, ale patřili neodpáratelně k devadesátkovému MTV boomu a jejich komentování video klipů byla příjemně infantilní a zábavná prča. Proto mě překvapilo, jak jsem se první minuty letošního 'animáku pro pamětníky' upřímně nachechtal. Nejspíš hlavně z nostalgie. Bohužel, tenhle typ humoru funguje z principu na omezené stopáži (dvacet minut max) a dál už vyčpí a ztratí veškeré imbecilní kouzlo, což se děje i Do the Universe. Dokoukat se ta sotva hodinka a půl v klidu dá, jen se druhé dvě třetiny nesmějete, ale spíš nudíte. Jako vzpomínka pro generaci 40+ snesitelná blbůstka.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Asi první třetinu stopáže to vypadalo jako velmi svěží, příjemný, zábavný, lehce lechtivý filmeček o ovdovělé učitelce, co se rozhodne dohnat obří celoživotní sexuální deficit s placeným mladým, sošným profesionálem. Bohužel, dost záhy se ona svěžest a lehkost a zábavnost vytratí na úkor překotné užvaněnosti a nudného zpytného moralizování, navíc při vší úctě k Thompson jí tahle úloha ne úplně sedla a je v ní místy až trochu otravná, jakkoliv to mohl být záměr, stejně jako její spoluhráč, který se snaží, ale místy je slabší, než by mohl, což je škoda a promarněná možnost. Nápad, ne snad originální, ale dobrý jako východisko, ale po cestě se rozplynul...

Šílený bůh (2021)

Umělecky fascinující lekce, kombinace technik, stop motion masakr, Zeman vs Švankmajer vs Eraserhead, muselo to dát ohromně práce a trvat věčnost, chápu ten existencionalistý apel a protiválečnou agitku, na druhou stranu koukat se na tyhle slizké odporňárny depresivní není nic příjemného.

C'mon C'mon (2021)

Krásný... @bart_ napsal vše..

Otec nevěsty (2022)

Červenoknihovnová, svatební, nenáročná, neoriginální podívaná, která ovšem v rámci žánru není špatná. Andy Garcia i Gloria Estefan podávají jako otec a matka velmi sympatický výkon, stejně jako sympatické holky v rolích dcer a ani ostatní nekazí. I přes pár hodně křiklavě nepovedených trikových pozadí, přílišnou stopáž, které by prospělo pokrácení o půl hodiny a absenci jakékoliv opravdové komediálnosti jde o koukatelný, oddychový film ideální někam do prime time na Novu či Primu a nemyslím to hanlivě.