• Pohádka

Lost Highway (1997)

„Příběh“ je založený na Schizofrenním světě lidské bytosti. A to ať už se jedná o svět každého z nás nebo pak ústřední postavy (postav?) filmu. Jen těžko rozumem uchopitelný životní prostor, kde se záblesky reality prolínají s imaginárním světem představ a fobií. Celý film je protkán esencí dobře propracovaných scén s dokonalou souhrou zvuků a světel. Skvěle propracované scény se volně mísí s kýčem a zažitými konvencemi „pornografických“ scén. S Místy až groteskní pečlivostí stereotypní stylizace postav pak dokresluje tento zažitý filmový kýč, kde „padouch“ jezdí vždy s prsatou blondýnkou v nablýskaném fáru s dvojicí „goril“ a revolverem za pasem, policajti slídiči jsou vždy obtloustlí, jezdí vždy ve dvou a vedou laciné rozhovory atp. Celý film působí dojmem dvojhodinového traileru, Od začátku do konce je divák masírován, vtahován a poután, s otevřenou pusou čeká a dychtí po dalších a dalších scénách až nakonec film skončí a divákovi nezbývá než zavřít pusu anebo se na něj podívat znovu :). Typická Lynchovina