• Mysteriózní

Klauni zabijáci (1988)

Neuvěřitelná hovadina, ale zatraceně zábavná, málem jsem se utlemil její zábavné hlouposti. Něco takového se prostě jen tak nevidí. V tomto případě se opravdu jedná o zábavnou srajkdu, kterou můžete hodnotit odpadem a nebo maximem. No a já dávám starej dobrej střed- zatraceně jsem se bavil.

Hra na utrpení (2008)

Celkem slušná zábava s místy slušnou atmosférou a podle mě povedeným příběhem. Film se vlastně skládá ze čtyř částí z nichž jednoznačně ta nejlepší je druhá se strašidelným sášou. Je zde několik dobrých nápadů, ale na druhou stranu několik příšerných hereckých výkonů až běda, takže když to všechno sečtu tak mi vychází pěkně koukatelný průměr, který by neměl nikoho urazit a tak se divím některým hodnocením. Já byl teda spokojenej protože svůj účel to bezesporu splnilo a slušně jsem se u toho bavil.

Hlas smrti 2: Světlo (2007)

Tak tohle byla teda krása, opravdu se mi to líbilo a to duchařiny zrovna nejsou můj šálek kafe. První díl jsem zatím neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale tohle byla opravdu velmi dobrá podívaná u které jsem se opravdu nenudil. Příběh dost originální, zachránění lidé před smrtí třetí den zcvoknou a zabíjejí. Prsty v tom má starej dobrej Lucifer a jeho světlo- dobrej nápad to se musí nechat. Film obsahuje i několik slušnejch lekaček, duchové vypadaj slušně a tak není si vlastně na co stěžovat, teda až na těch pár špatnejch digitálních triků a poměrně nepovedenej konec, ale jinak super. Prostě hodně slušná duchařina která rozhodně stojí za zkouknutí.

Nemrtví (2009)

Ze začátku jsem měl opravdu velké obavy co z toho nakonec bude, ale obavy se naštěstí nepotvrdily a z Mutants se vyklubala slušná zombiárna, která rozhodně dokáže zaujmout i když abych pravdu řekl tak jsem čekal mnohem víc, ale i tak se jedná o slušnou zábavu. Krve je dost, slušná atmoška a masky byli slušné takže v tomhle ohledu není na co si stěžovat. U mě to je nakonec za silné tři hvězdičky, bavil jsem se u toho, ale jěště něco mi tam prostě chybělo. Takže spokojenost s menšíma výhradama. Mrkněte na to, určitě neprohloupíte a zaručeně to nebude ztráta času.

Věc (1982)

Carpenterův mistrovský kousek o boji posádky výzkumné stanice v Artarktidě s mimozemským šmejdem, který na sebe dokáže vzít podobu čehokoliv- od psa až po člověka. Celý film má perfektní atmosféru -všude zima, led sních a do toho monstrum, no prostě paráda. Samotné monstrum je naprosto perfektní, naprosto dokonalé masky. Prakticky nelze co vytknout. The Thing=zaručený horor.

Tunel smrti (2005)

Tak tohle bylo opravdu příšerné. Jedna velká křeč, bez špetky atmosféry, nudné, příšerné herecké výkony- takové přehrávání se opravdu jen tak nevidí. Takhle debilní film se jen tak nevidí a nejhorší na tom je, že se tváří strašně cool. No a přitom to mohl být slušný horor, protože prostředí ve kterým se tahle hovadina odehrává je celkem povedené. No škoda, takhle to je jen hovadina, která se jen tak nevidí, takže rozhodně ruce pryč.

Clona (2008)

Tak tohlese s originálem nemůže vůbec rovnat i když se téměř na 100% drží, ale to je tak asi všechno. Atmosféra originálu je tatam, tam kde se člověk klepal strachy a naskakovala mu husina tak tady má prostě smůlu a vůbec celkově nic moc. No, ale na druhou stranu divákovi netknutého originálem by se to mohlo i líbit, je to prostě další duchařina plná samoúčelných lekaček, digitálních triků od much až po ducha a pointy ve které uvidí kdovíco. No prostě další průměrná americká duchařina v řadě, která má ovšem u mě tu smůlu, že jsem originál viděl jako první, takže se nechytá. No, ale byli tu i horší takže u mě tenhle remake je za slabší průměr.

Bohem zapomenuté město (2008)

Tak nějak mi to přijde nedotažený do konce, ze začátku to vypadá na slušnou duchařinu, dokonce to má i slušnou atmosféru, která se ovšem po objevení nácků s magickou holí vytrácí. Takže na konec koukatelnej průměr s ne moc povedeným závěrem a to je opravdu škoda. Na zahnání dlouhé chvíle to ovšem bude fungovat stoprocentně.

Mask Maker (2010)

Lehce nadprůměrný slasher, který čerpá z jiných nejvíce z texaského masakru, ale v tom nevidím žádný problém právě naopak, proč si nepůjčit něco o čem víme, že funguje. Co by to bylo ovšem za slasher bez pořádnýho zabijáka a zabití, že. No a v tomto případě se nám dostává obojího. Zabiják je opravdu stylový, nasazuje si kůže obličejů svých obětí jako masky a moc se s tím nepáře, takže si divák přijde na celkem slušná zabití a gore nevipadá také kdovíjak špatně. Co se týče atmosféry tak ta je místy slušná, ale mohla by být mnohem lepší o tom žádná. No největší problém vidím v úvodní půlhodince, ale to se dá vydržet, protože když přijde na řadu zabiják tak to stojí za to. Ani bych se nedivil kdyby vzniklo nějaké pokračování. Celkově jsem se u toho docela slušně bavil a o to jde přeci hlavně takže palec nahoru.

Shutter (2004)

Asijská duchařina a to prvotřídní, je prostě vidět, že asiati prostě duchařiny umí. Tato je opravdu výstavní. Napětí od začátku až do konce, prvotřídně budovaná atmosféra, vynikající lekačky u nichž jsem párkrát nadskočil leknutím a opravdu dobře vypadající duch. Kdepak se na tohle hrabe většina americkejch duchařskejch pokusů s lacinou lekačkou každou chvíli a hnusnejma digi duchama. Sledoval jsem to o samotě v noci a opravdu nezapomenutelnej zážitek. Tohle je prostě poctivá duchařina která diváka dokáže opravdu vyděsit, navíc obsahuje výbornou pointu takže v tomto případě není proč váhat a plnej počet je samozřejmostí.