• Thriller

Zrada (2024) (seriál)

Pred rokmi som videl pôvodnú verziu seriálu a musím povedať, že re-make sa naozaj vydaril. Pani Kláru som videl v seriáloch, filmoch mnohokrát, ale tu podala asi životný výkon. Nebolo jej možné absolútne nič vytknúť, jej dramatický výkon bol autentický, vierohodný, ničím nerušený, nebol tam náznak "teatrálnosti", afektu, či niečoho podobného. Naopak, u pána Ondríka sa toto, podľa môjho názoru, občas objavilo....Takže za mňa 5* a želám pani Klárke aby ju viacej využívali a obsadzovali do takýchto náročných rolí, kde naplno prejaví svoj talent a naplno zažiari.

Adikts (2024) (seriál)

Za mňa určite 5*. Skvelý a originálny námet, "neokoukaní" herci, ktorý podali výborné výkony a ich pedagógovia z FMU z nich musia mať určite radosť. Samozrejme treba brať seriál s nadsázkou a nie úplne vážne, ale to bol asi cieľ, nie? Osobne som sa každým dielom bavil a nevedel sa dočkať ďalšieho. Výkonom ma, ako neherečka, prekvapila Lenka Dusilová. Nielenže je skvelá speváčka, hudobníčka, ale aj herectvo má evidentne v krvi. Bravooo!

Kruk - Czorny woron nie śpi (2021) (série)

Poliaci opäť ukázali, že naozaj vedia....Seriál má spád, žiadne hluché miesta, žiadne stupídne "USA Action". Ponurá atmosféra, psychoanalýza postavy hlavného hrdinu, detstvom poznačených protagonistov, páchateľov okorenená východoeurópskym folklórom a trochou mágie.  Naozaj exportný seriál, ktorý bude určite zbierať body u filmových fajnšmekrov. Za mňa jednoznačne plný počet *.

DNA (2019) (seriál)

Skvelý seriál, ktorý obsahuje všetko, čo má dobrý seriál mať - reálna zápletka, napätie, medzinárodné lokácie, emócie, skvelý herci. Tak nejako si predstavujem, že "špinavé" obchody asi fungujú...Prepletená sieť fiktívnych schránkových firiem, ťažko vystopovateľné platby, nastrčení ľudia-biele kone, vydierateľné obete. Pevne dúfam, že to druhou sériou neskončilo a že sa dočkáme ďalšieho pokračovania.

Svatba (2021)

Musím uznať, že skvele spracované téma. Scenár veľmi nápaditý, nastavujúci zrkadlo nie len súčasnému Poľsku, ale myslím že aj mnohým iným krajinám (Slovensko nevynímajúc). Rasizmus, homofóbia, xenofóbia, šovinizmus očami veterána II. svetovej vojny, pôsobivé prestrihy medzi súčasnosťou a minulosťou, analógie s dobou dávno minulou, no stále sa vracajúcou... Človeku sa po zhliadnutí takého umeleckého diela  derú do mysle otázky - Zmenilo sa toho od vojny naozaj až tak veľa v mysliach niektorých ľudí? Zachovali by sa títo ľudia dnes inak, ako v tej temnej dobe? Bodaj by takých filmov bolo viacej! PALEC HORE!

Promlčeno (2022)

Skvelý minimalistický, nízkorozpočtový projekt s komorným prostredím, ktorý nie je založený na bravúrnych výkonoch hlavných predstaviteľov,ale paradoxne na skvelom scenári, ktorý udržuje diváka v napätí od samotného začiatku a graduje do vyvrcholenia. Za mňa jednoznačne 5x.

Hotel Beau Séjour (2017) (seriál)

Veľmi dobre spracovaná téma. Nemám moc rád fantaz-magorie, ale toto sa skutočne podarilo. Herecké výkony 1. série ničím výnimočným, ale zaujímavý scenár, námet, pútavo natočené, s náležitým napätím do poslednej minúty. Druhá séria dokonca ešte lepšia, pribudli aj slušné herecké výkony. Za mňa 5* a palec hore!

Slavná alba: Fleetwood Mac - Rumours (1997)

Jeden z najlepších albumov celej histórie populárnej hudby. Medzi 500 najlepšími titulmi obsadil 7. miesto. Skutočný skvost, kde sa prelínajú rôzne žánre - od blues, po R&B, rock, pop, folk...Fantastické vokály, hudobné nápady, skvelé muzicírovanie, aranžmá,inštrumentálna virtuozita najmä Lindsey Buckinghama. Za mňa jednoznačne 5*.

Jozef Mak (2021) (TV film)

Jeden z mála skvelých filmov slovenskej kinematografie  za posledné roky. Výborná atmosféra, poézia slovenskej prírody, poetický príbeh s miestami surovou, neľútostnou a krutou realitou slovenskej dediny na začiatku 20. storočia, Skvelá réžia p. Bebjaka, umelecky nasnímané obrazy p.Raua. Z hereckých výkonov zaujal snád len výkon Judith Bárdos.

Ochránce (2021) (seriál)

Tak toto považujem za najlepší seriál v Česku a Slovensku za posledné roky. Vyníkajúce herecké výkony (najmä pánov Vaculíka, Plesla, Řezníčka a pani Duškovej)., výborný, nápaditý scenár, vierohodné príbehy (zrejme na základe skutočných udalostí). Je to presne tá koncepcia, ktorej by sa mala verejnoprávna televízia venovať. Česká televízia na to prišla a dlhodobo si drží vysoký kredit za pôvodnú tvorbu, za seriály, filmy na ktorých tvorbe sa podieľa.. Je naozaj škoda, že Slovenská televízia na to doteraz neprišla....