Soukromá vichřice (1967)

Kde jsou ty časy, kdy jezdily po Ústí tramvaje a bylo jakoby kouřmo a přitom tak jasně vidět. To bylo vše všude dokonale stejné. Jak je to dnes? "Nezlob se, už musím jít, jestli chci stihnout nákupy." "To je Páral."

Tommy (1975) odpad!

Jenom mi není jasné, jak mohlo někoho vůbec napadnout natočit takovou hovadinu. Od první minuty jsem umíral.

Playtime (1967)

Film, který ocení málokdo a který nedocení asi nikdo. Fíha, tak nabitá mizanscéna a tolik vtipu. Je jasné, že tu máme co do činění s genialitou. I když i zde asi budou malinkaté chybky.

Lesní jahody (1957)

Nerozumím tomu zcela. Nezasáhlo mě to zcela. Nevím, zda toho litovat. Vím, že je to dobrý film.

Počátek (2010)

Až pan Nolan odloží hollywoodské megalomanství a vrátí se ve svém vývoji o deset let zpět ke své civilnosti, tak jsem ochoten vyjednávat o zvyšování svého hodnocení jeho filmů. Takhle jsem se ukrutně nudil. Vyřiďte mu to někdo.

Uvnitř tančím (2004)

Největší cynismus a svoboda je nechat se dojmout přes vědomí o tom, co píše Shadwell. A že má pravdu.

Salamandr (1971)

Perfektní film se silnou vizuální stránkou, podivným příběhem, krásnou Bulle Ogier (jedna z jejích nejlepších rolí), ne se zběsile přeintelektualizovanými dialogy a několika hodně vtipnými momenty o osobě s nutností svobody.

Třetí generace (1979)

Povedená scéna, kdy si háží s Bakuninovým spisem a čtou jednotlivé útržky, než musí kvůli otravnému soudruhovi odhodit dál.

Johnny Párátko (1991)

Sice jsem to neviděl, ale už podle názvu tuším, že je to můj nejoblíbenější film.