Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Space opera s chlupatými potvůrkami. Mohlo být ještě lépe (třeba bez chlupatých potvůrek:) . A stejně jsem to viděl minimálně 5x... Stará trilogie mě prostě chytla a nepustila. A jen tak nepustí. OST jsem slyšel už minimálně 200x... Výsměch sci-fi? Blbost, tohle není sci-fi... Fantasy, to spíš. Co je "sci" na síle?

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

V hlavní roli hudba Johna Williamse, pak vesmír star wars a "síla" (kdo by nechtěl jen pomyslet a .. třeba i jen zhasnout), pak dlouho dlouho nic, až pak herci (a až nakonec Hamill :D) A víte že to úplně stačí? Starou trilogii bych chtěl zase jednou vidět - poprvé. Jaké to muselo být vidět Star Wars v roce 1977 - to musel být větší "wow" efekt než u Avatara a LOTRa dohromady. A překvapení herců, kteří vlastně nevěděli ani co hrajou, když uviděli výsledek a byli okamžitě slavní... Ať je to natočený jakkoliv, dialogy napsané prachbídně - dopad měl film větší než snad kterýkoliv jiný film historie.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tak už vím, proč je to klasika... Vynikající nestárnoucí drama, které si brzy vychutnám i v originále s titulky.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jojo, čím dál tím stejný - a mě to vůbec nevadí:) Dám si půl roku pauzu a zas brečím smíchy. Navíc jsem tak trochu geek taky, citované Feynmany a Hawkingy jsem četl, Star Trek mám rád odjakživa - takže seriál skutečně ze života :).

V jako Vendeta (2005)

Jasně, je to "naivní" ale takové může podobenství být. 3 a půl ;).

Expendables: Postradatelní (2010)

Pohodová záležitost kterou klidně dám v budoucnu ještě jednou (dvakrát, třikrát...) Boys are back in town !

Apokalypsa (1979)

Tady asi všichni upadli z velké výšky na hlavu... Ztracené 3 hodiny života. Jo, jasně. Takhle nějak se cítí člověk poznamenaný válkou. Vietnamem. Vnitřní prázdnotou. Ale takhle nějak se projevuje sebeukáječský/sebemrskačský egomaniak. (= Copola) Chápu už proč se mi nelíbil Kmotr. Dcera se taky potatila. Tyhle filmy tedy opravdu nemusím, míle mimo mě. Řadím do podobné sorty kamerových cvičení jako Road to Perdition. 1 * za všechny klipy. Od Coppoly/Coppolové už cokoliv - jen za trest.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Jo, tak takhle nějak to bylo... Skvělý seriál, skvělí herci, režiséři, hudba. Když si žena pouštěla seriál znovu, stačilo mi slyšet 2 věty Winterse (po seskoku v Normandii) a a jel jsem v tom znovu... Curahee!

Počátek (2010)

Wake up, Leo... Viděli jste Matrix, když tenkrát přišel do kin? První Matrix, samozřejmě. Ten pocit - že se díváte na něco, co není okopčeno nastokrát od dalších XY filmů které jste viděli. Pocit, že zas po dlouhé době přišlo něco trošku rozšiřující (filmový) obzor. Super, Nolane, další prosím ;)