• Rodinný

Poznaň 56 (1996)

Nepříliš častý pohled dětí na politické události. Dobře natočené drama o jakési jednodenní polské "revoluci", kdy si nikdo nemůže být jistý, kdo je s kým a zda se dožije večera. Snímek přibližuje u nás ne až tolik známé události v Polsku v roce 1956.

Bombalová (2011)

Hlavní herečka má pěknou postavu, kterou se nestydí ukázat. Děj filmu je slabší, ale jakožto sonda do chilské společnosti první poloviny 20. století stojí za zhlédnutí. Rovněž doporučuji fanouškům magického realismu.

Smrt v Benátkách (1971)

Dvě hodiny, během kterých není víc jak dvacet dialogů. Chtěl bych být překladatelem tohoto filmu. Divákem už asi znova ne.

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

Výborně zpracované absurdní drama, které asi není pro každého, ale mně se líbilo. Pěknou kapitolu tvoří Rosencrantzovy "vynálezy".

Noci a víkendy (2008)

Film pojednává o vztahovém vývoji, který zažil asi každý, a hezky ho zachycuje. Ten, kdo z filmu odešel, si asi ještě něčím takovým neprošel... O jednu hvězdičku míň za technickou kvalitu.

Vlk a ovce (2016)

Jako sonda do afghánského venkova zajímavé, ale možná zbytečně dlouhé. V dnešní době asi nikoho nenadchne hodinu a půl sledovat, jak někdo pase ovce a co všechno se přitom dá dělat.

Animovaný život (2016)

Další sonda do života autistů. Díky za ni. Jednu chvíli mi to přišlo jako skrytá reklama Disneyho, ale jinak velmi silný příběh silných lidí.

Nová kůže (2016)

Zajímavý film s velkými zvraty, u kterého do poslední chvíle nevíte, jak to vlastně dopadne.

Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho (2016)

Celkem o ničem, akorát se u něj dobře usíná a spí (testováno mnoha diváky v Karlových Varech). Jsou daleko lepší filmy o boxu. Jedna hvězdička za náhled do zákulisí profesionálního boxu a sportu obecně.