• Rodinný

Černá labuť (2010)

Psychologický thriller ako sa patrí. Ako sa z bielej labute zrazu stane čierna, alebo ako oslepená túžbou po sláve stráca svoju vlastnú dušu. Výborné herecké obsadenie, vrátane odvážnej lesbickej scény hlavnej predstaviteľky. Kto to ešte nevidel, jednoznačne odporúčam.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Priznám sa po 1. dieli som veľa od toho druhého neočakávala, ale že bude horší a slabší ako ten prvý? Namiesto erotického thrilleru som sa dočkala komédie s kriminálnou zápletkou. O čom autorka potom píše v 656 stranovej knihe, keď to nemá skoro žiadny dej? Dúfam, že záver trilógie zrežíruje už niekto kompetentný a scenár bude podla knižnej predlohy a diváka aj zaujme.

Padesát odstínů šedi (2015)

Dlhoočakávané sfilmovanie 1. časti trilógie ma nenadchlo ako som očakávala. Knihu som pre jej hrúbku nedočítala, a tešila som sa preto veľmi ako to dopadne vo filme. Vizuálne efekty sa režisérke síce vydarili, ale som rada, že niektoré zdĺhavé dialógy a rozoberanie podmienok zmluvy z knižnej verzie boli vo filme skrátené. Neviem síce, či celkový dej o dominantnom sadistovi, ktorý si vodí do svojej 13 komnaty či pracovne nevinné dievčatá je celkom to pravé orechové v dnešnom kvalitnom sexuálnom živote. Dalo sa to pozerať, 2x si to asi nepozriem, myslím že oveľa lepšia bola paródia na tento film: 50 odtieňov čiernej. Aspoň som sa zasmiala.

Inferno (2016)

Milujem Taliansko a jeho históriu, preto som veľmi ocenila, že sa film nakrúcal hlavne v srdci Florencie a väčšinou v Galérii Uffizi. Veľmi oceňujem excelentné herecké výkony, vo filme nechýbalo napätie. Dej filmu sa síce trochu odlišuje od knižného vydania, ale scenár je vo svojej podstate vydarený a teší ma, že končí happyendom. Teším sa už na sfilmovanie posledného dielu: Stratený symbol.

Dáma ve zlatém (2015)

Veľmi sa mi páčia obrazy rakúskeho maliara Gustáva Klimta, myslela som si, že viem o nich veľa, ale priznám sa, takto detailne históriu jedného z nich sa dozvedám až z tohoto vynikajúceho filmu. Uchvátil ma nielen svojim hereckým obsadením, ale hlavne strhujúcim dejom. Do poslednej sekundy som neverila tomu, že sa Rakúsko dobrovoľne/nasilu vzdá svojho najdrahšieho a najvystavovanejšieho obrazu na zámku Belvedere vo Viedni. Ale som nakoniec rada, že v tomto prípade zvíťazila spravodlivosť. Aj keď úprimne povedané, obraz sa do New Yorkskej galérie vôbec nehodí. Jednoznačne odporúčam všetkým milovníkom umenia-secesie.

Der Mann mit dem Fagott (2011) (TV film)

DANKE UDO!! Veľkolepý životný príbeh Rakúskeho speváka a skladateľa Uda Jürgensa, vlastným menom Jürgena Uda Bockelmanna a celej jeho rodiny. Dej sa odohráva v rôznych časových úsekoch, rozdelených do 2 filmov a sústreďuje sa hlavne na život starého otca Heinricha Bockelmanna. Herci sú veľmi intenzívne vtiahnutý do celkového deja a zahral si v ňom dokonca aj samotný Udo. Krok za krokom film detailne vyobrazuje dramatické zábery celej rodiny z čias vojny v Rakúsku aj v Rusku. Vo filme sú zobrazené Udove hudobné začiatky, prvé úspechy ako aj príbeh celej jeho rodiny, ktorá istý čas žila v Rusku. Jednoznačne odporúčam všetkým milovníkom životopisných filmov aj napriek jeho dĺžke, určite zaujme tak ako mňa. Škoda len, že ešte nebol distribuovaný na český a slovenský trh. Malá ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=r0ZNHdK96_4

Všechno nebo nic (2017)

Konečne jeden super česko-slovenský film, ktorý ma zaujal , pretože bol romantický, zábavný a oddychový zároveň. Herecké obsadenie vydarené, zbytočné bolo síce podľa mňa dabovanie českých hercov do slovenčiny a opačne. Veľkou výhrou bolo obsadenie hlavných mužských rolí až dvomi poľskými hercami. Škoda, že v ČR a SK nemáme v ponuke takýchto sympatických hercov. Scenár filmu sa trochu odklonil od knihy, kde sa celý dej odohráva v Bratislave, natočený je však celý v Prahe. Napriek tomu film hodnotím veľmi dobre. Dokonca lepšie ako očakávaných 50 odtieňov temnoty.